owoce

Ciekawe artykuły

W jakim stopniu owoce oraz warzywa wpływają na to jak się czujemy? Dlaczego warto jeść ich jak najwięcej?

owoce
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Owoce jak również warzywa powinny być głównym elementem zdrowszej diety, bo dostarczają naszemu ciału konieczne składniki odżywcze. Przykładowo owoce cytrusowe czy rośliny strączkowe są bogate w związki, jakie nie jedynie ochraniają nas przed zachorowaniami na różne choroby, ale także zahamowują proces starzenia się. A to tylko jeden przykład ich zbawiennego wpływu. Każdy producent owoców wie o tym, więc chce dostarczać owoce i warzywa świetnej jakości.

Błonnik z ananasem - jakim sposobem wspomaga układ trawienny i czy należałoby go stosować?

Błonnik
Author: Centrum Naturhouse
Source: Centrum Naturhouse
Błonnik i ananas stanowią detal mnóstwa suplementów diety mających wesprzeć proces odchudzania. Stanowią fenomenalne połączenie tworzące doskonały specyfik dla postaci zmagających się z otyłością. W czym tkwi jego tajemnica?

Większość z nas mogą w pewnym momencie dotknąć różne problemy ze zdrowiem

Lekarstwa
Author: Travis Wise
Source: http://www.flickr.com
Stresujący tryb życia, niewłaściwa dieta i brak ruchu powodują u niejednej osoby różne dolegliwości. Zwłaszcza nieodpowiednia dieta może mieć ogromne znaczenie na pracę układu pokarmowego.

Czym jest dieta raw? O co w niej chodzi i czy warto stosować ją w swoim życiu?

warzywa
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com
Dieta raw food to głównie produkty pochodzenia roślinnego. Czyli zalicza się tu świeże owoce i warzywa, ale również kiełki, orzechy albo nasiona. W jej skład jednak mogą także wliczać się owoce morza, jajka i mięso. Wszystko dotyczy przekonań, a każda osoba powinna sama dobrać sobie swoją dietę.

Szeroki wybór znakomicie przemyślanych przepisów – zupa dyniowa oraz ciasto marchewkowe

zupa dyniowa
Author: Naotake Murayama
Source: http://www.flickr.com
Na dzień dzisiejszy coraz większą wagę przywiązuje się do tego, by wybierać produkty nie tylko wysokiej jakości, ale również by nie stanowiły one zagrożenia dla środowiska naturalnego. Jednym słowem ekologia jest aspektem coraz chętniej dyskutowanym na większą skalę. Bardzo zdrowe owoce ubogacą menu każdej osoby, natomiast ich ceny niemal nie różnią się od ceny tradycyjnych, ogólnodostępnych na rynku owoców. Poza żywnością ekologiczne mogą być również na przykład środki czystości, kosmetyki i inne produkty ekologiczne. Cechą łączącą wszystkie produkty tego rodzaju jest fakt, że w ich składzie znajdują się wyłącznie naturalne środki.

Surowa dieta. Przeczytaj najważniejsze newsy

bardzo smaczne jedzenie raw
Author: Jennifer
Source: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie także większa liczba osób decyduje się na przejście na dietę wegetariańską albo wegańską - http://rawfoods.pl/. Czasami również narzucają tę dietę swoim pociechom, co może mieć niezwykle szkodliwe następstwa dla ich wzrostu. Dzieci bowiem wymagają bardzo bogatego i zróżnicowanego żywienia by ich rozwój mógł przebiegać prawidłowo. Sposób odżywiania, który pasuje osobom dorosłym bywa więc niekorzystny dla najmłodszych. Z drugiej strony jednak duża ilość warzyw i owoców w posiłkach zawsze wpływa pozytywnie na człowieka.

Pages