kwiat

Ciekawe artykuły

W jaki sposób urządzić wnętrze i otoczenie domu, aby można było później przyjemniej i wygodnie w nim mieszkać.

Brama garażowa
Author: mrhayata
Source: http://www.flickr.com
Postawienie swojego wymarzonego domu to dopiero pierwszy etap drogi żeby w nim zamieszkać, następnym jest jego umeblowanie i wykończenie. Wielu ludzi się cieszy, gdy widzą gotowy budynek, lecz ich radość szybko znika, jak zaczynają prace wykończeniowe. W większości przypadków można na to wydać tak samo dużo, jak na budynek, na szczęście ogromnym plusem jest fakt, że sporo spraw można rozłożyć w czasie.

Uprawa chryzantem w Praszce – doskonałe miejsce do zakupu chryzantemy i zasięgnięcia sugestii odnoszącej się do jej uprawy.

kwiaty chryzantemy
Author: Daniela
Source: http://www.flickr.com
Niemal każda jednostka marzy o swoim ogródku lub działce. Jest to przeważnie miejsce kojarzące się z relaksem i równowagą, w którym można ukryć się na moment. Ale aby móc skorzystać z momentu odpoczynku w cudownym otoczeniu istotne jest, by na początku umiejętnie je urządzić i odpowiednio o nie zadbać.

Piękne chryzantemy

Chryzantema wielkokwiatowa
Author: Dorcia
Jesień jest porą chryzantem nie tylko w Japonii i Chinach, także u nas w Polsce. Chryzantemy oprócz astrów i wrzosów są symbolem jesieni, tak jak jesienne róże „mówią nam o pożegnaniu”. Gdy w Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny idziemy na cmentarze w dłoniach często trzymamy te piękne kwiaty. O zmroku listopadowe cmentarze - w oparach dymu unoszącego się nad płonącymi zniczami, i mocnej woni chryzantem – wyglądają zjawiskowo. Lubię ten widok. Lubię też patrzeć na chryzantemy w innym, dziennym świetle jak kwitną na moim balkonie; kupuję je od lat i cieszę się ich urodą aż do mrozów.

W jakim celu zaprawia się nasiona przed zasiewem

nasiona
Kwiaty tych urokliwych roślin rosną gęsto, niczym kłos, na szczycie łodygi. Wszystkie gatunki storczyków, to byliny kwitnące kilka lat. Nie mają one zdrewniałej łodygi na stałe. Mogą on rosnąć na dwa sposoby. Pierwszy sposób - monopodialny - polega na tym, iż łodygawyrasta z pojedynczego pączka.