Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

Czy prowadzenie swojej apteki to opłacalny biznes?

Ciekawe artykuły

W naszym kraju jeszcze do niedawna rynek aptekarski wydawał się taką branżą, której żadne kryzysy nie zagrażają. Warto jednak nadmienić, że obecnie wyróżnia nas najwyższy w całej Europie wskaźnik ilości aptek na jednego mieszkańca, co jest bezpośrednią przyczyną faktu, że nawet apteki z wieloletnim doświadczeniem i rzeszą stałych klientów mają kłopoty z przetrwaniem na rynku. Bez dużej przesady można stwierdzić, że obecnie niemal na każdej ulicy mieści się jakaś apteka, sytuacji nie polepsza również to, że apteki mają nieduże możliwości przyciągania klientów (nie mogą już stosować programów lojalnościowych czy informować o różnych promocjach na leki dostępne bez recepty).

apteka1
Nie można jednak przesądzać szali na niekorzyść osób prowadzących apteki – mimo niższych obrotów większość z nich ma się całkiem nieźle (Polacy są jednym z dominujących narodów, jeżeli chodzi o ilość zażywanych medykamentów), zaś specjaliści prognozują, że rynek ten w dalszym ciągu będzie dochodowy, jednakże przetrwają na nim tylko najmocniejsi gracze.

Udało nam się przyciągnąć Twoją myśl tym interesującym opisem? Fantastycznie. Zatem zapraszamy - kliknij w link ortodonta warszawa ursynów i przejdź do nowej witryny po szczegóły.

Taka perspektywa powoduje, iż bardziej rentownym rozwiązaniem dla tego, kto chce utrzymać aptekę, będzie nie działalność niezależna, a franczyzowa, w której „podpinamy” się pod znaną markę za cenę odsetek od obrotu.

Dla tych, którzy zupełnie nie orientują się w kwestii, jakie firmy franczyzowe są najlepiej opłacalne, pierwszym krokiem powinno być odszukanie w w wyszukiwarce internetowej rezultatów dla frazy: franczyza apteki – bezsprzecznie okaże się wtedy, że znane jest nam przynajmniej kilka aptek wśród tych, które się pojawiły. Zanim zdecydujemy się na współpracę z jakąś firmą, powinniśmy znać przynajmniej kilka zalet takiego rozwiązania: do najważniejszych oczywiście zalicza się cena leków i suplementów (większe sieci oferują korzystne upusty), praca pod zaufaną marką (co zawsze przyciąga niezdecydowanych klientów) czy możliwość uczestniczeniach w specjalistycznych szkoleniach, które zawsze są dużym pożytkiem dla pracowników apteki.

Franczyza jest polecanym rozwiązaniem nie tylko dla osób, które planują zacząć swoją działalność – większość sieci daje korzystne upusty dla działających już aptek, które rozważają możliwość pracy pod znaną marką.