Jedz zdrowo!

Ciekawe artykuły

Jakie produkty spożywać, aby w szybkim tempie zbudować mięśnie?

Dieta
Author: Sonja Pieper
Source: http://www.flickr.com
Aby właściwie zbudować masę mięśniową trzeba trzymać się licznych zaleceń dotyczących materii diety. Słuszny dobór żywności do praktykowanych ćwiczeń zezwoli na prędkie zauważenie upragnionych rezultatów. Nikt przecież nie chce, by trud na siłowni został zmarnotrawiony przez niedobre decyzje odnośnie żywności.

Jesteś tym, co jesz

Warzywa i owoce
Author: Kikkoman
Source: Kikkoman
Dzisiejszy człowiek, który żyje w zamożnych krajach raczej nie cierpi na głód. Jest całkowicie na odwrót, coraz więcej osób jest otyłych. Powodów tego zjawiska jest wiele. Najpierw należy wymienić skład towarów spożywczych, które są sprzedawane w sklepach. Ciężko o zdrowe odżywianie, kiedy na półkach przeważają produkty zawierające w sobie ogromne dozy sacharozy, złych tłuszczy i przetworzonych składników.

Czym jest dieta raw? O co w niej chodzi i czy warto stosować ją w swoim życiu?

warzywa
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com
Dieta raw food to głównie produkty pochodzenia roślinnego. Czyli zalicza się tu świeże owoce i warzywa, ale i kiełki, orzechy albo nasiona. W taką dietę jednak mogą też wliczać się owoce morza, jajka oraz mięso. Wszystko dotyczy przekonań, a każda osoba musi sama dobrać sobie swoją dietę.

Produkty bezglutenowe i ich zalety

Owoce
Author: ZPC Brześć
Source: ZPC Brześć
Współcześnie coraz więcej osób uczulonych jest na gluten, dlatego coraz większą popularnością cieszą się produkty bez jego zawartości. Niestety jeszcze nie we wszystkich sklepach mamy szansę je dostać i czasami musimy sporo pochodzić, nim dostaniemy wszystko, co jest nam niezbędne. Produkty bezglutenowe dla niektórych są koniecznością, lecz niosą ze sobą także wiele atutów. Jakich?

Fantastyczny pomysł na przepyszne śniadanie

śniadanie
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Nasz kraj opanowała moda na zdrowy tryb życia. Jeden za drugim powstają nowe kluby fitness, powstał nowy zawód – trener personalny, a w gazetach piszą o zdrowym odżywianiu. Jak się okazuje można jeść zdrowo, smacznie i… słodko! Udowodni to pomysł na deser z owsianki. W sumie przepisów kilka.

Jak karmić dzieci?

warzywa ekologiczne
Author: Connie Ma
Source: http://www.flickr.com
Zdrowa żywność jest niezmiennie modnym tematem rozmów, chociaż w pewnym stopniu dyskusyjnym. Niektórzy oceniają krytycznie pęd za zdrową żywnością. Z czego przyrządzać potrawy dla dzieci? Dużą wagę przykładamy do jakości posiłków. Sklepiki z ekologicznymi produktami już nie kojarzą się nam z szalonymi weganami z telewizji.

Jaką rolę będzie miał zdrowy tryb życia na zapobieganie różnym chorobom, jak można żyć z cukrzycą.

Ekspres do kawy
Author: Estoria.pl
Source: Estoria.pl
Zwiększająca się ilość ludzi zaczyna zwracać swoją uwagę na właściwy styl życia, będzie się to przejawiać w kontrolowaniu tego, co się zjada i aktywności na co dzień. Jest to całkowicie zrozumiałe, bo przecież i dieta jak i fizyczna aktywność mają bardzo duży wpływ na ogólne samopoczucie oraz formę.

Pages