Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

garnek do powideł i dżemów wybrać?

Ciekawe artykuły

Kiedy w sadach oraz ogrodach pojawi się mnóstwo owoców można mieć kłopot, co z nimi zrobić. Dobrym rozwiązaniem będzie przyrządzenie powideł oraz innego typu przetworów. Dzięki temu można delektować się smakiem aromatem w każdej porze roku.


Wiele lat temu nasze babcie przyrządzały śliwkowe powidła w odpowiednich naczyniach.Niezbędny wręcz był miedziany garnek do powideł, jaki gwarantował, że przetwory nie popsują się. Procedura wytwarzania powideł trwała kilka dni. Owoce przysmażano na niedużym ogniu (bez cukru), a niekiedy pieczono je w piecu. Na początek jednak należało owoce umyć i pozbawić pestek. Żeby powidła były pyszne i mogły przetrwać w piwnicy, potrzebne było skorzystanie z żeliwnego garnka. Powidła pieczono przez 2-3 godziny, pozostawiano do wystygnięcia i powtarzano procedurę.


dziecko
Author: Travis Swan
Source: http://www.flickr.com
W jaki sposób obecnie można sobie radzić, jeżeli nie posiadamy takiego miedzianego naczynia? Tak naprawdę nie ma w tym nic trudnego. Powidła mogą wyjść dobre nawet wtedy, gdy nie posiadamy tego typu udogodnień, jak miedziany garnek do powideł. Dobrze sprawdzi się też większy garnek emaliowany. Nie dopuści do przypalenia śliwek oraz uszkodzenia naczynia. Dobrze przydaje się zarazem do zapiekania, jak również gotowania na gazie. Nie ma przeszkód aby wybrać garnek ze stali – stalowe z emalią bądź też nierdzewne, które posiada grube dno. Trzeba nie zapominać, by szczegółowo badać dno – niekiedy sklepy posiadają w ofercie tylko modele z delikatnym dnem, które nie są dobre do wyrabiania powideł. Mimo wszystko, nie jest to taki duży wydatek – dziś taki naczynie można zakupić za nieco ponad 100 zł. Więcej o tym: .


Kiedy przetwory będą już gotowe, nie zapominaj o ich odpowiednim oznakowaniu. Pomocne mogą się okazać naklejki na słoiki, mówiące, co w danym słoiku się znajduje.

Jeśli chcesz poznać rozważane zagadnienie też pod innym kątem i poszukujesz podobnych wiadomości, to więcej znajdziesz tutaj (https://beaumed.com.pl/).

Pomoże to szybko sięgać po przetwory, na które mamy chęć.


Tego typu naklejki na słoiki można zrobić samemu, np. z wzorzystych karteczek albo kupić gotowe, które wystarczy podpisać i przykleić na słoik.

Powidła, dżemy oraz marmolady to doskonały sposób na zachowanie aromatu wakacji na dłuższy czas. Choć ich wykonanie zajmuje wiele czasu, własnoręcznie wykonane przetwory są smaczniejsze niż te kupione.