Bałtyk

Ciekawe artykuły

Dlaczego dobrze jest spędzić wakacje w Kołobrzegu

urlop
Author: Ludo
Source: http://www.flickr.com
W każde wakacje nad polskie morze ściągają tłumy wczasowiczów. Przyczyna jest jedna. Nigdzie na Starym Kontynencie nie ma takich plaż jak tutaj. Dużych, białych i z drobnym piaskiem. Z tej przyczyny, nie musimy podróżować do Turcji czy Egiptu, aby na własnej skórze poczuć gorące słońce i zrelaksować się.

Jeśli jedziemy nad Morze Bałtyckie, zwracajmy swoją uwagę na noclegi!

Plaża, Mielno
Author: pawelkoszalin
Source: http://www.flickr.com
Odpoczynek nad Morzem Bałtyckim, np. w Mielnie bądź Sopocie pewnie dla bardzo wielu Polaków kojarzy się z magicznym smakiem dzieciństwa. Jednak oczywiście chociaż zasadniczo bardzo lubimy nasze morze, choćby ze względu na jego wielce burzliwą historię, to jednak w żadnym razie nie powinniśmy nie dostrzec, że mimo wszystko Bałtyk ma nieco wad. Cóż, prawda jest taka, iż Morze Bałtyckie jest w ostatnim czasie nieco mniej urokliwe, niż wcześniej, lecz na szczęście w dalszym ciągu możemy być niesamowicie dumni z akurat naszego morza.

Z jakich powodów dobrze jest wybrać się na wakacje na Mazurach?

na Mazurach
Author: evoonia
Source: http://www.flickr.com
Każdego roku coraz większy odsetek Polaków decyduje się na urlop poza granicami naszego pięknego kraju. Jest jednak pewne powiedzenie, które idzie tak: „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Zgadzam się z tym, jednak należy zadać sobie pytanie z jakiego powodu chcemy wyjeżdżać z kraju zamiast spędzić wakacje w Polsce? Czy wystarczająca znajomość większości regionów naszego kraju jest powodem, że szukamy czegoś innego? Raczej nie. Czy koledzy zasugerowali nam, że w Chorwacji jest fantastycznie, że w 2014 roku musimy wybrać się właśnie tam? Być może.

W jaki sposób wybrać spośród wielu, najlepszy hotel?

plaża w Krynicy Morskiej
Author: VnGrijl
Source: http://www.flickr.com
Gdy podróżujemy po świecie, zawsze uświadamiamy sobie, jak istotny jest wybór właściwego hotelu.


Kiedy typujemy hotel, lub choćby miejsce nocowania, powinniśmy sugerować się paroma istotnymi czynnikami.


Koszty mają tu oczywiście spore znaczenie.


Wśród wielu takich kryteriów, ważne jest jego właściwe usytuowanie.

Święta nad Bałtykiem

Mierzeja Helska, morze
Author: Szymon Nitka
Source: http://www.flickr.com
W jaki sposób zdecydować się świetny nocleg czy dom, gdy jedziemy na wczasy? Przed tego typu dylematem stoją osoby wyjeżdżające choćby nad morze. Czemu poświęcić uwagę? Jeśli chodzi o hotele i pensjonaty najczęściej nie ma kłopotu – są usytuowane właściwie na samej plaży, ale gdy chodzi o prywatne apartamenty Kołobrzeg może nas zaskoczyć ich usytuowaniem, zatem sprawdzajmy to dokładnie. Jest parę możliwości, by zyskać pewność, iż urlop spędzimy w ładnym i cichym miejscu. Od razu sprawdzajmy położenie noclegu.