Bałtyk

Ciekawe artykuły

Z jakich powodów dobrze jest wybrać się na wakacje na Mazurach?

na Mazurach
Author: evoonia
Source: http://www.flickr.com
Z roku na rok coraz większy procent Polaków wybiera urlop poza granicami naszego bardzo ładnego kraju. Istnieje jednak pewne powiedzenie, które idzie tak: „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Jest to prawda, ale warto zadać sobie pytanie czemu wolimy wyjeżdżać za granicę zamiast zostać w Polsce? Czy wystarczająca znajomość większości regionów naszego państwa sprawia, że szukamy czegoś odmiennego? Raczej nie. Czy koleżanki zasugerowali nam, że w Chorwacji jest cudownie, że w bieżącym roku musimy udać się właśnie tam? Jest to prawdopodobne.

W jaki sposób wybrać spośród wielu, najlepszy hotel?

plaża w Krynicy Morskiej
Author: VnGrijl
Source: http://www.flickr.com
Gdy podróżujemy po świecie, zawsze uzmysławiamy sobie, jak istotny jest wybór właściwego hotelu.


Gdy wybieramy hotel, lub choćby miejsce nocowania, winniśmy sugerować się kilkoma ważnymi czynnikami.


Cena ma tu oczywiście niebagatelne znaczenie.


Spośród wielu takich kryteriów, istotne jest jego właściwe usytuowanie.

Jeśli jedziemy nad Morze Bałtyckie, zwracajmy swoją uwagę na noclegi!

Plaża, Mielno
Author: pawelkoszalin
Source: http://www.flickr.com
Wypoczynek nad Morzem Bałtyckim, przykładowo w Mielnie czy Łebie pewnie dla wielu Polaków kojarzy się z magicznym zapachem dzieciństwa. Jednakże naturalnie chociaż zasadniczo uwielbiamy nasze morze, chociażby ze względu na jego mocno burzliwą historię, to jednak w żadnym razie nie powinniśmy nie dostrzec, że jakby nie patrzeć Bałtyk ma nieco wad. No cóż, rzeczywistość jest taka, iż polskie morze jest ostatnio trochę mniej urokliwe, aniżeli wcześniej, lecz na całe szczęście ciągle możemy być niesamowicie dumni z akurat naszego morza.

Dlaczego dobrze jest spędzić wakacje w Kołobrzegu

urlop
Author: Ludo
Source: http://www.flickr.com
Każdego roku nad polskie wybrzeże ściągają tłumy turystów. Powód jest jeden. Nigdzie na Starym Kontynencie nie ma takich plaż jak w Polsce. Szerokich, białych i z drobnym piaskiem. Mając ten fakt na uwadze, nie trzeba podróżować do Włoch czy na Malediwy, po to by na własnej skórze odczuć upalne słońce i naładować akumulatory na resztę roku.

Święta nad Bałtykiem

Mierzeja Helska, morze
Author: Szymon Nitka
Source: http://www.flickr.com
W jaki sposób zdecydować się świetny nocleg czy dom, gdy jedziemy na wczasy? Przed tego typu dylematem stoją osoby wyjeżdżające choćby nad morze. Czemu poświęcić uwagę? Jeśli chodzi o hotele i pensjonaty najczęściej nie ma kłopotu – są usytuowane właściwie na samej plaży, ale gdy chodzi o prywatne apartamenty Kołobrzeg może nas zaskoczyć ich usytuowaniem, zatem sprawdzajmy to dokładnie. Jest parę możliwości, by zyskać pewność, iż urlop spędzimy w ładnym i cichym miejscu. Od razu sprawdzajmy położenie noclegu.