Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

Fakty i mity o medykamentach przeciwbólowych. Co należy wiedzieć, by stosować je odpowiednio?

Ciekawe artykuły

Żaden człowiek nie jest od nich niezależny, każdy jest zmuszony czasami skorzystać z ich pomocy. Leki, gdyż o nich mówimy, są niezbędne, gdy jesteśmy chorzy lub doskwiera nam ból. Najczęściej sięgamy po nie samemu, gdyż boli nas głowa lub brzuch, gdy źle się czujemy. Jeśli jest naprawdę niedobrze wybieramy się do lekarza, który przepisuje nam określony lek na receptę.

Pomimo to, nawet nieszkodliwe leki są w stanie szkodzić, jeśli będziemy je używać nieuważnie i bez umiaru. Co więc uczynić, żeby korzystać z leków, ale nie przesadzić? Co powinniśmy wiedzieć o lekach przeciwbólowych?

tabletki2
Source: http://www.sxc.hu
Wielu przykładowo jest zdania, iż aspirynę możemy podawać małym dzieciom. To oczywiście nieprawda. Aspiryna zawiera kwas acetylosalicylowy i w naszym kraju nie powinniśmy jej podawać dzieciom do dwunastu lat, zaś w Wielkiej Brytanii nawet do lat szesnastu. Czemu właściwie? Lek ten jest w stanie wywołać bardzo niebezpieczny zespół Reye'a, czyli chorobę która powoduje patologiczne zmiany w mózgu i wątrobie. Dodatkowo, kiedy doskwiera nam naprawdę silny ból to nie powinniśmy mieszać leków. Często bowiem w takim momencie bierzemy większą dawkę lub próbujemy różnorodnych preparatów. Nie powinniśmy tego robić, a lekarze szczerze ostrzegają przed łączeniem ibuprofenu i kwasu acetylosalicylowego.

tabletki
Source: http://www.sxc.hu
Kolejnym mitem rozpowszechnianym dosyć często jest pewność, że leki może zażywać każdy. To oczywiście także nieprawda, gdyż jeśli chorujemy na serce lub mamy chorą wątrobę, to niektóre leki przeciwbólowe mogą być dla nas zabójcze.

Pragnęlibyśmy, by nasze teksty były interesujące. Wobec tego będziemy zadowoleni, jeśli jakikolwiek komentarz z witryny (http://www.falelokikoki.pl/nasze-sklepy/warszawa) pozostawiony przez Was dotrze do nas.

Tak samo się może stać, gdy jesteśmy w ciąży. Wielką ostrożność musimy zachować szczególnie, gdy podajemy tego typu leki najmłodszym. Nie istnieje także lek uniwersalny dla każdej osoby. Jeżeli szukasz informacji, zobacz tu.

Mawia się też często, iż najbardziej bezpiecznym lekiem przeciwbólowym jest paracetamol. Jest w tym sporo prawdy, ale pod warunkiem, iż przyjmujemy go w odpowiedniej dawce. To oznacza, iż nie można przekroczyć dziennego limitu, czyli większą ilość niż osiem razy 500 g dziennie. W większych dawkach ten lek jest toksyczny.

Całe jednakże szczęście, że jest na tyle pewny, że mogą używać go małe dzieci, osoby chore na serce i kobiety w ciąży.

Jeżeli zaciekawił Cię prezentowany w tym miejscu tekst, bez wahania zobacz jeszcze towarzyszące informacje (www.pl.babor.com/products/linie-kosmetyczne/line) - one też są godne polecenia.

Jednakowoż nie można go zażywać w sytuacji, kiedy mamy wrzody żołądka lub mamy chorą wątrobę. Poza tym lek wydaje się faktycznie przystępny dla wielu z nas.