Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

Polacy coraz sprawniej troszczą się o środowisko, obecnie mogą korzystać z wielu pomocnych narzędzi, które przy tym wspierają

Ciekawe artykuły

Z każdym kolejnym rokiem coraz większą uwagę poświęca się ekologii. Segreguje się śmieci, szuka odnawialnych źródeł energii, a nawet walczy się ze ściekami. Te ostatnie są ogromnym problemem, gdyż nadal zdarza się tak, że są wylewane na dziko, a zbiorniki na nieczystości są nieprawidłowo zabezpieczone oraz nieszczelne.
przykład oczyszcalni ścieków
Author: SuSanA Secretariat
Source: http://www.flickr.com
Na szczęście wiedza Polaków w tym temacie wciąż rośnie oraz zjawia się coraz więcej rozwiązań ekologicznych. Do takowych z pewnością można zaliczyć przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Najczęściej na wsiach

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są instalowane głównie na wsiach, co związane jest z brakiem sieci kanalizacyjnej w tych miejscowościach. Przydomowa oczyszczalnia ścieków okazuje się znakomitą alternatywą dla szamb, które nadal są w takich miejscach stosowane. Budowa szamba bywa oszczędniejsza, lecz na dłuższy czas budowanie przydomowej oczyszczalni ścieków bywa bardziej ekonomiczne - .Taka oczyszczalnia jest niezwykle wygodna w użytkowaniu, jak też tania. To inwestycja, która bez wątpienia się zwróci, ale potrwa to kilka lat. Jedną z najistotniejszych kwestii świadczących o komforcie zastosowania podobnych oczyszczalni okazuje się to, że nie trzeba już kłopotać się opróżnianiem szamba (http://ajpszamba.pl/). Ścieki gromadzące się w takiej oczyszczalni ścieków, rozkładają się same, a zostająca ciecz przenika do gruntu, przez co zbiornik nie przepełnia się.

ekologia
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Z dbałością o ekologię

Ścieki wypuszczane na dziko do strumieni są ogromnym zagrożeniem dla środowiska, szczególnie gdy pochodzą z zakładów. Także nieprawidłowo zbudowane szambo może stać się takim zagrożeniem, bo nieczystości mogą wnikać do gruntów, na których sieje się jarzyny lub do studni, która doprowadza do domu wodę. Prawidłowo zbudowana ekologiczna oczyszczalnia jest narzędziem w równym stopniu ekologicznym, jak także w pełni bezpiecznym, bo gromadzące się ścieki samoczynnie rozkładają się do czynników niegroźnych dla gruntu oraz natury.

Rzecz jasna w czasie montowania takiej oczyszczalni trzeba trzymać się ustalonych przepisów. Instalując osadnik wstępny potrzeba pamiętać o potrzebie zastosowania odległości piętnastu metrów od studni znajdującej się na terenie przydomowym, jak również dwóch metrów od granicy działki oraz określonych odległości od kabli oraz rur zakopanych w ziemi. Na zbudowanie biologicznej oczyszczalni ścieków nie trzeba uzyskać zezwolenia o ile ich pojemność nie przekracza określonej normy, jednak trzeba pamiętać o wykonaniu zgłoszenia.

Przy kupnie biologicznej oczyszczalni lepiej skoncentrować się na przedsiębiorstwach, które oferują pełne usługi, związane z projektem oczyszczalni, montażem, jak również zabiegami konserwacyjnymi. Dzięki temu można sobie zaoszczędzić trudności oraz zamieszania.