Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

Jeśli podziwianie zabytków Krakowa to tylko z przewodnikami

Ciekawe artykuły

Kraków
Author: Jonas Van den Eynde
Source: http://www.flickr.com
Kraków to miasto stare i zacne, lecz zarazem tętniące życiem. Historia miesza się tu z teraźniejszością, przeszłość z nowoczesnością. Pożądane byłoby tu przyjechać i poczuć nadzwyczajną atmosferę miejsca. Do Krakowa, miasta o nadzwyczaj bogatej przeszłości, poprzez stulecia będącego świadkiem najistotniejszych dla Polski wypadków, toczą się turyści z całego globu. Do zwiedzenia Krakowa konieczny jest oprowadzacz.

Trzeba tu miło spędzić czas i nie musi się to łączyć z bieganiną po wszystkich zabytkowych punktach.
Kraków
Author: Jonas Van den Eynde
Source: http://www.flickr.com
Kraków to gród który, ma do zaoferowania daleko więcej atrakcji niż by się wydawało. Sami możemy czuć się trochę zagubieni, dlatego do dyspozycji są przewodnicy po Krakowie. Dla tych, którzy potrzebują zobaczyć najsłynniejsze zabytki Krakowa, wykonana została Trasa Królewska. Rynek Główny jest centrum kultury, lokalizacją zgromadzeń i działań, toteż można się tu przysiąść na na dłuższy czas.

Do dzisiaj przeżyły zlokalizowane na nim Sukiennice, początkowo miejsce handlu. W zamkowych wnętrzach wyczekują na nas liczne wystawy, których nie trzeba ominąć zwiedzając Kraków. Dla zaciekawionych: sprawdź.
Kraków
Author: Jonas Van den Eynde
Source: http://www.flickr.com
Jeśli najzupełniej nie znamy Krakowa, lecz w trakcie zwiedzania nie chcielibyśmy niczego ważnego przeoczyć, bez dwóch zdań przewodnik to wyśmienity wybór. Co jak co, ale w żadnym razie licencjonowanymi przewodnikami nie są przypadkowi ludzie, ogólnie są zapaleńcami, którzy mogliby godzinami opowiadać o własnym mieście.

Chociaż zwiedzanie Krakowa jest ciekawe, to jednak nie samym poznawaniem zabytków żyje podróżnik. Może napiszemy trochę o rozrywkach jakie oferuje dla nas Kraków? Naprawdę sporo takowych jest. Rekomendowane jest zweryfikować odpowiednio wcześnie przed wycieczką, w jaki sposób zwiedza się Kraków z przewodnikiem czy jakie są aktualnie ceny - sprawdź przykładowo na portalu krakkos.pl. Do dyspozycji przyjezdnych jest spora paleta znakomicie dostosowanych opcji, co wpisują się w wytyczne. W 2-3 dni można zwiedzić Kraków razem z całym dobytkiem kulturowym. Następne dni można zagospodarować na muzea, czy też zwiedzić Wieliczkę.

Niedaleko jest mnóstwo niedużych, ciekawych miasteczek, na które też warto zwracać uwagę. Wyjazd do stolicy Małopolski to obowiązkowy punkt wyjazdów każdej ceniącej polską kulturę osoby (ciekawa strona poświęcona temu miastu - http://www.krakkos.pl/krol-stefan-batory-oraz-matka-boska-z-dzieciatkiem-adorowana-przez-anioly-1937/). Jeśli pod uwagę brane są wycieczki po Krakowie, dostrzega się teraz spore zainteresowanie tym miastem wśród przyjeżdżających z zagranicy. Duże miasta w Polsce otwierają się na inne państwa, oferując całą gamę usług na doskonałym poziomie dostosowanych do aktualnych potrzeb turystów. Smakowite jedzenie, czyste ulice oraz oddanie niegdysiejszego klimatu niegdysiejszej stolicy naszego kraju – bezcenne.