choroba

Ciekawe artykuły

Światłoterapia - popularny oraz sprawdzony sposób na depresję zimową

lampa do światłoterapii
Author: gωen
Source: http://www.flickr.com
Światłoterapia to bezpieczny sposób na depresję zimową, jaki od wielu lat jest wykorzystywany na depresję zimową. Jest to sposób sprawdzony i bezpieczny, terapia ta jest całkowicie bezbolesna i żeby sprowadziła zadowalające efekty starczy ledwie kilka sesji. W światłoterapii wykorzystuje się specjalną lampę, jaka dzięki dostarczaniu odpowiedniej ilości światła wywołuje usprawnienie stanu zdrowia u pacjenta.

Suplementy diety – czy warto je używać? Sprawdź dodatkowe informacje na ten temat

suplement
Author: iStock
Source: iStock
Coraz bardziej intensywny tryb życia, mające miejsce już każdego dnia zabieganie i źle dobrana dieta są przyczyną zmniejszenia się naszej odporności oraz licznych dolegliwości zdrowotnych większych lub mniejszych. Ich najczęściej występującą przyczyną jest niedostarczanie organizmowi niezbędnych składników potrzebnych do właściwego funkcjonowania. Aby ochronić się przed tego typu sytuacjami, warto sięgać po dostępne w sprzedaży suplementy diety.

Piecza nad umierającymi bliskimi

Pacjent i pielęgniarka w szpitalu
Author: Eric The Fish
Source: http://www.flickr.com
Opieka paliatywna mieści opiekę nad ciężko chorymi, poprzez wykorzystanie terapii znieczulającej, by polepszyć ich jakość życia w ostatnim okresie choroby.

Chory nie ponosi żadnych wydatków za świadczenia zdrowotne użyczane w ochronie paliatywnej.
Opieka paliatywna w mieszkaniu pacjenta jest często dla niego najlepszym podejściem.

Przychodzi taki okres, kiedy nic się nie chce. To taki sezon, na szczęście jest sposób na poprawę humoru

depresja
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Czy nie masz czasami wrażenia swoistego deja-vu? Takiego, co ukazuje się w chwilach wielkiego jesiennego kryzysu? Uwidacznia się on w postaci zmęczenia zimnem, brakiem słońca i niezbyt długim dniem. Rozciąga się na jesień, zimę, a czasem i początek wiosny. Czasem bowiem wiosna nie nadchodzi, więc w marcu czy kwietniu trzeba być przygotowanym, że jest zimno, pada deszcz, a może i śnieg. Miewaliśmy już takie zaczątki wiosny w przeszłości.

Czy herbata jest zdrowa - dobre i złe strony oraz wspomnienie o earl grey

Earl grey
Author: Eddie
Source: http://www.flickr.com
Gdy robi się zimno lub czujemy się przeziębieni, nierzadko sięgamy do ciepłą herbatę z dodatkami. Liczymy na to żeby nas rozgrzała i wyeliminowała wszystkie niepożądane objawy. Niektóry z nas piją ją wręcz nałogowo. Czy jest to zdrowe?