Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

Myślisz do którego bałtyckiego kurortu się wybrać? Dobrym wyborem jest Kołobrzeg, bardzo ciekawe i pięknie położone miasto

Ciekawe artykuły

Dla tych, którzy chcą spędzić wczasy nad Morzem Bałtyckim, miastem wyjątkowo ciekawym będzie Kołobrzeg. Znany jako potężne uzdrowisko oraz miejsce organizacji znanego festiwalu, może się pochwalić ciekawymi zabytkami. Na jakie z nich trzeba zwrócić szczególną uwagę w czasie wycieczki po tym mieście?

SPA w hotelu
Author: Lizzie Benton
Source: http://www.flickr.com
Wśród najbardziej cennych zabytków miasta znalazł się ratusz, któremu korzystnie przyjrzeć się dokładniej. To interesujący przykład neogotyckiej architektury, który jest jednocześnie ciekawym zabytkiem z I połowy XIX wieku. Koniecznie trzeba również odwiedzić kołobrzeską konkatedrę, uznawaną za jeden z najciekawszych przykładów sztuki sakralnej na polskim Wybrzeżu. To interesujący przykład gotyckiej architektury, którego najbardziej charakterystycznym elementem stała się wysoka wieża. We wnętrzu kościoła nie brak ciekawych zabytków sztuki sakralnej, jednocześnie na szczególne wyróżnienie zasługują ołtarzowe tryptyki.

Nieodłącznym elementem w przestrzeni miejskiej tego nadmorskiego miasta jest również latarnia morska. Postawiona w początkach 20 wieku, po zniszczeniach Drugiej wojny światowej została starannie odbudowana. Spichlerze, zabytkowe kamienice oraz wspaniała Baszta Prochowa to kolejne skarby miejskiej zabudowy. Kołobrzeg może się także pochwalić ciekawymi placówkami muzealnymi. Tą najcudowniejszą jest Muzeum Oręża Polskiego, mogące się pochwalić ciekawą wystawą plenerową oraz interesującymi eksponatami, prezentowanymiw specjalnym pawilonie wystawowym.

Dla miłośników nadmorskich atrakcji, wakacje (Zobacz też: albania wakacje 2022) w Kołobrzegu to najlepsza propozycja na okres letni. Samo miasto może się pochwalić wieloma atrakcjami, a wycieczki po jego okolicy też mogą sprawić letnikom wiele miłych wrażeń. Zachętą do wypoczynku w tym miejscu jest jednocześnie wspaniale rozwinięta infrastruktura turystyczna, co sprawia, że każdy bez kłopotów może tu odnaleźć noclegi na właściwym poziomie.

Hotel Kołobrzeg to nie problem (chociaż w sezonie warto się pośpieszyć), i nieważne czy poszukujemy normalnego pensjonatu, czy może pragniemy coś bardziej ekskluzywnego, jak spa wellness hotel. W jednym, jak i drugim miejscu jesteśmy w stanie zarezerwować pokoje i radować się okresem wakacyjnym. Przemyślmy, na jakich atrakcjach nam zależy i jaki budżet możemy przeznaczyć na wakacje.