Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

Rozliczając pity, popełniamy sporo błędów, niektóre z nich mogą narazić nas na uciążliwe następstwa, warto więc je poznać

Ciekawe artykuły

Nadzwyczaj często składamy formularz pit na ostatnią chwilę. Wtedy właśnie, zaganiani, popełniamy wiele pomyłek, które z kolei przyczynią się do konieczności nanoszenia korekt. Dobrze będzie więc zobaczyć, jakie pomyłki przy rozliczaniu podatków bardzo często popełniamy.


podatek
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
pit 37
Author: swimboy1
Kiedy zatem będziemy dokładnie przeglądać nasze pity 2015 pod kątem bezbłędności (sprawdź pełną ofertę na tej stronie), warto upewnić się czy nie przeinaczyliśmy przypadkiem cyfr NIP-u albo peselu, gdyż jest to jeden z najczęściej występujących błędów. Starczy nawet zwykła zamiana dwóch cyferek, a już cały formularz nadaje się do korekty. Zdarza się i tak, że składający mylą osobisty NIP z NIP-em spółki, w której pracują – trzeba pamiętać, iż w druku pit 37 za każdym razem wpisujemy własny NIP. Następnym niedopatrzeniem jest wysyłanie do fiskusa przedawnionych formularzy.

Dzisiaj ciężko o dobre i wiarygodne informacje odnośnie prezentowanej problematyki, ale jeśli chcesz takie przeczytać, to po prostu wejdź na ten link!

Nie wolno zapominać, iż prawo może ulegać zmianie z roku na rok, a co za tym idzie, zmieniają się reguły rozliczania podatków. Nic więc dziwnego, iż trzeba zaopatrzyć się w bieżące arkusze pit. Okazuje się też, że płatnicy wyjątkowo często, podczas uzupełniania formularzy pit 37, robią błędy przy odliczaniu ulg podatkowych.

Znaczna ilość podatników ma też kłopot z prawidłowym przekazaniem jednego procenta swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Lepiej upewnić się czy, gdy wypełnialiśmy pity 2015 lub kiedy będziemy to robić w kolejnych latach, numer KRS danej organizacji czy stowarzyszenia jest poprawny. W przeciwnym wypadku darowizna może nie dotrzeć do celu. Następnym przeoczeniem, o które łatwo, jest pomylenie ze sobą arkuszy pit 37 i pit 36 – każdy z nich służy do zupełnie innych rozliczeń, więc wysłanie tego nieprawidłowego będzie skutkować potrzebą wprowadzenia korekty.


Dobrym pomysłem na zabezpieczenie się przed pomyłkami jest skrupulatne przejrzenie gotowego formularza przed wysłaniem go. Warto nawet oddać go do sprawdzenia znajomym, być może oni wychwycą błędy, które myśmy przeoczyli. Naturalnie możemy także skorzystać z usług profesjonalistów.

Przedstawiany tekst totalnie Cię wciągnął? Jeżeli tak, to zafascynuje Cię też nasza strona (http://kwmediator.pl/ochrona-konsumenta-pomoc-prawna/), która zawiera podobne informacje.

Na pewno oszczędzi nam to czasu potrzebnego na wypełnienie pitu, ale będziemy zmuszeni pożegnać się z pewną ilością gotówki. Pamiętajmy jednak, że nawet jeżeli nasz pit 37 zostanie wypełniony przez księgowego, to za błędy i tak odpowiadamy my - .