Chryzantema

Ciekawe artykuły

Piękne chryzantemy

Chryzantema wielkokwiatowa
Author: Dorcia
Jesień jest porą chryzantem nie tylko w Japonii i Chinach, także u nas w Polsce. Chryzantemy oprócz astrów i wrzosów są symbolem jesieni, tak jak jesienne róże „mówią nam o pożegnaniu”. Gdy w Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny idziemy na cmentarze w dłoniach często trzymamy te piękne kwiaty. O zmroku listopadowe cmentarze - w oparach dymu unoszącego się nad płonącymi zniczami, i mocnej woni chryzantem – wyglądają zjawiskowo. Lubię ten widok. Lubię też patrzeć na chryzantemy w innym, dziennym świetle jak kwitną na moim balkonie; kupuję je od lat i cieszę się ich urodą aż do mrozów.

Urocze kwiaty – chryzantema wielokwiatowa

białe chryzantemy
Author: alexeyklyukin
Source: http://www.flickr.com
W zależności od rodzaju chryzantema wielkokwiatowa może występować w zróżnicowanych kolorach kwiecia. Wśród wyjątkowo rozchwytywanych przez konsumentów ofert są te o różowym odcieniu, lecz wszystko jest rzeczą gustu klienta czy klientki oraz od niego właśnie zależy. Jest to rodzaj bylin czy półkrzewów, jakie pasują zarówno kobietom, jak i mężczyznom, jednak wielu kojarzą się ze Wszystkimi Świętymi.

Uprawa chryzantem w Praszce – doskonałe miejsce do zakupu chryzantemy i zasięgnięcia sugestii odnoszącej się do jej uprawy.

kwiaty chryzantemy
Author: Daniela
Source: http://www.flickr.com
Niemal każda jednostka marzy o swoim ogródku lub działce. Jest to przeważnie miejsce kojarzące się z relaksem i równowagą, w którym można ukryć się na moment. Ale aby móc skorzystać z momentu odpoczynku w cudownym otoczeniu istotne jest, by na początku umiejętnie je urządzić i odpowiednio o nie zadbać.

Chryzantema jakiej nie znamy

białe chryzantemy
Author: Costel Slincu
Source: http://www.flickr.com
Chryzantema. Symbol listopadowych dni poświęconych zmarłym, czasami kojarzona ze smutkiem i przemijaniem. Tymczasem w Azji kwiat ten jest symbolem radości, piękna i powodzenia. W Japonii Dzień Chryzantemy to wesołe święto, podczas którego popija się wino powstałe z tych kwiatów. Warto więc wyjść poza smutny schemat myślenia, bowiem kwiaty te są bardzo efektowne, wesołe i mało wymagające co do warunków glebowych. Zastosowanie tych kwiatów jest wszechstronne. Możemy dekorować nimi stoły, parapety okienne, obdarować najbliższych i sadzić w ogrodach.

Jesienne kompozycje kwiatowe w mieszkaniu i na balkonie

Niebieska chryzantema
Author: kangxi504
Source: http://www.flickr.com
Kiedy chodzi o kwiaty takie jak chryzantema doniczkowa (poznaj naszą ofertę: http://www.chryzantemy.pl/doniczkowe_sredniokwiatowe.html) dostrzega się niezwykłe zainteresowanie nimi na rynku. Stale przybywa idealnie przygotowanych propozycji, jakie zdobywają uznanie wśród klientów. Wybór możliwości wysokojakościowych jest zachwycający, dlatego warto wybierać te dla siebie szczególnie korzystne. Chryzantemy zaliczają się do bardzo pięknych kwiatów, co zyskały już uznanie u wielu klientów.