Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

Kto może zapewnić darmowy przewóz tak zwanych elektrośmieci?

Ciekawe artykuły

To trochę dziwne, lecz wiele ludzi nie wie, że markety, w których kupujemy dosyć ciężkie AGD, mają obecnie obowiązek zabrać od nas nasz zużyty oraz nieprzydatny już sprzęt.
sport
Author: Jaidi Amal
Source: http://www.flickr.com


Z tego też powodu przy kupowaniu nowej pralki czy zmywarki, zapytaj się sprzedającego jak dokładnie może wyglądać ta sprawa w przypadku ich sklepu.


meble kuchenne
Author: David Wilson
Source: http://www.flickr.com


Poza tym istnieje także darmowy odbiór sprzętu AGD. Stosowne numery telefonów są dostępne m.in. w internecie. W momencie oddania elektroodpadów powinna zostać wydana Karta Odbioru Odpadu. Następnie wszystkie tego typu stare sprzęty trafiają na złom, skąd z kolei transportuje się je do huty w zamyśle ich przerobienia, czyli zutylizowania. W taki sposób można by ponownie wykorzystać wykorzystane już produkty. Wszyscy musimy również wiedzieć, żeby nigdy na własną rękę nie wyrzucać takich odpadów, gdyż mogłyby z nich wyciekać przeróżne płyny, jakie z kolei mogłyby szkodzić między innymi zwierzętom i roślinom.


Firmy, które zapewniają odbiór sprzętu AGD mogą również odebrać mniejsze zepsute tego rodzaju towary jak odtwarzacze DVD, monitory czy też zmywarki. Warto dodać, że często tego typu firmy działają przez całą dobę oraz siedem dni w tygodniu. Jeżeli posiadasz takie sprzęty w swoim garażu, pracownicy tego typu firmy z przyjemnością zabiorą od Ciebie złom. Wszystko jest kwestia rozmowy.
Takie firmy mają odpowiednie uprawnienia, natomiast osoba, która pozbywa się elektroodpadów nielegalnie, naraża się na poważne konsekwencje prawne. Definiuje to ustawa o Zużytym Sprzęcie Elektrycznym i Elektronicznym z 2005 roku.