Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

Z jakich powodów rozsądna gospodarka odpadami ma tak duże znaczenie dla naszego świata, jak to obecnie wygląda w naszym kraju

Ciekawe artykuły

Na naszej planecie każdego dnia produkuje się bardzo duże ilości odpadów. Duża ich część to są zwyczajnie odpady z naszych mieszkań oraz domów, w końcu te parę miliardów ludzi bez przerwy coś kupuje, przetwarza i na koniec wyrzuca. Niestety w niektórych krajach zarządzanie odpadami nie jest uregulowane, w części przypadków można wręcz powiedzieć, że nic takiego nie ma.

ochrona przed niebezpiecznymi odpadami
Author: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Source: http://www.flickr.com
W Polsce od ubiegłego roku jest sporo regulacji, które w zamierzeniu mają znacznie poprawić odzysk wtórnych surowców z wytwarzanych w naszych gospodarstwach śmieci, a co za tym idzie pomóc w walce o czystość. Jednak niestety smutna prawda jest taka, że jeśli podejście społeczeństwa do tego tematu nie ulegnie zmianie, to najlepsze nawet przepisy na nic się nie zdadzą. Ideą przyjętych jakiś czas temu ustaw było to, aby śmieci segregować już w mieszkaniach, i później tak przygotowane wyrzucać do odpowiednich koszy.

zobacz:

Lecz wiele osób nawet pomimo tego, że się zdecydowało segregować, to nie do końca właściwie wszystko wykonuje, czy to z lenistwa czy innych powodów. Jeszcze większym problemem stają się nielegalne wysypiska, na które ludzie nagminnie wyrzucają śmieci. Jeżeli w takie miejsce trafi jakiś odpad niebezpieczny, na przykład świetlówka z rtęcią albo zużyte urządzenie elektroniczne, to szkody dla naszej przyrody takim działaniu mogą być naprawdę duże. Niestety w dalszym ciągu są osoby, które dla oszczędności paru złotych na kolejnym worku wolą z tym workiem jechać przez całe miasto po to, żeby go wyrzucić gdzieś w lesie.

patrz również:I gdyby to wszystko dokładnie policzyć, to mogłoby wyjść, że na paliwo na dojazd wyda się więcej, niż na opłacenie wywozu tych śmieci. Jednak dużo wskazuje na to, że mimo wszystko tak przyjęta ustawa się sprawdzi, ponieważ przede wszystkim ludzie zaczynają słyszeć o hasłach takich jak utylizacja czy segregacja, a od tego jest tylko krok do przemyślenia, czy to jednak nie będzie miało jakiegoś sensu.

Jeżeli ten tekst wciągnął Cię kompletnie, to zobacz także odmienny news (https://www.polnet.pl/pl/drob/systemy_wentylacji/wentylatory/mieszacz-tb4e50-z-siatka), który niewątpliwie posiada nie mniej absorbujące informacje.

Jeżeli nawet jedynie część osób zdecydowała się pod wpływem przepisów na zmianę codziennych przyzwyczajeń, to i tak będzie to duży sukces.