Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

Dla studentów wyjazdy, czyli na co warto zdecydować się polski student

Ciekawe artykuły

Okres studiowania to bez najmniejszej wątpliwości wspaniały okres w życiu studenta. Wkroczenie Polski do Unii Europejskiej i przyjęcie tak zwanego systemu bolońskiego utworzyło przed polskimi studentami możliwość wzięcia udziału w rozmaitych wymianach studenckich. Program Erasmus to jednak niejedyne studenckie wyjazdy, na jakie decyduje się studencka brać. Erasmus to czas międzynarodowej zamiany studentów, który od początku utworzenia cieszy się w Polsce rosnącą popularnością.


wyjazd studencki na narty
Author: fabianpimminger
Source: http://www.flickr.com
Studenci chętnie wyjeżdżają na wymianę i na to na różnym etapie studiów. Nie brakuje tych, którzy na wymianę jadą już na studiach licencjackich, są także tacy, którzy na ten krok nastawieni są dopiero na etapach doktoranckich. Bez znaczenia na stopień edukacji jest to oczywiście ciekawa okazja do poszerzenia swoich horyzontów, poznawania interesujących osób, zobaczenia, jak wygląda edukacja na uczelni innej niż Polska.

Wśród najchętniej dobieranych przez naszych studentów kierunków znajdują się Niemcy, Włochy oraz Hiszpania. Nie oznacza to jednak, że nie jeździmy na wymianę chociażby do Holandii. Studenckie wyjazdy to tak naprawdę nie tylko międzynarodowe wymiany (sprawdź te opcje). Potężną popularnością cieszy się także nasz wewnętrzny program MOST, który jest wymianą studentów między uczelniami krajowymi.

Gdy będziesz potrzebować uzupełniającego materiału odnoszącego się do takiej problematyki, kliknij, a odnajdziesz więcej pomocy tutaj. One także okażą się przydatne.

I tak student może zdecydować się na studiowanie na przykład przez pół roku na uczelni innej, niż jego aktualna Alma Mater. Studenci niezwykle chętnie decydują się także na podróżowanie.


Dużo z nich czas wolny spędza z plecakiem, łamiąc często stopa i dostając się do kolejnych modnych miejsc.

Uwaga! Opracowaliśmy dla Ciebie kolejny tekst - a w nim kompleksowa informacja (www.ekotur.wroclaw.pl/atrakcje-wroclawia.html) na podobny temat. Zajrzyj koniecznie i życzymy przyjemnej lektury.

Z całą pewnością jest to fascynujący sposób na zwiedzanie, który pozwala na zaoszczędzenie znacznej sumy pieniędzy. Jeszcze jakiś czas temu większą popularnością cieszyły się wyjazdy Au Pair. Student wyjeżdżał wówczas do rodziny, w której pracował jako niania do dziecka. Weekendy miał jednak wolne. Dzięki temu był w stanie wykorzystać je na pozwiedzanie bliższej i bardziej odległej okolicy. Tego typu wyjazdy to świetna okazja do zarobienia pieniędzy oraz zwiedzenia kawałka świata.