Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

Lotnisko we Wrocławiu - w jaki sposób się tam dostać i niedaleko zostawić auto?

Ciekawe artykuły

Sporo z nas, Wrocławian, nieraz w przeciągu roku używa podróży lotniczych. Wybieramy się na urlop, w odwiedziny do znajomych, do szkoły. Dzięki tanim agencjom lotniczym jest to niezwykle atrakcyjna i wygodna alternatywa podróży. Mimo, że przelot w granicach Starego Kontynentu trwa tylko kilka godzin, trzeba jeszcze do czasu podróży doliczyć transport na lotnisko - a z tym bywa różnie, gdyż zazwyczaj obszary te usytuowane są pod miastem. Wrocław na szczęście, ma całkiem dogodny dojazd.

lotnisko
Author: Dave Taylor
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób, szczególnie tych najbardziej oszczędnych, jadąc się na lotnisko, wybiera podróż autobusem. Wrocław może poszczycić się odrębną linią, o normalnej taryfie, która zawiezie nas pod same drzwi. Jest to niestety podróż dość uciążliwa, gdyż trzeba ją odbyć w tłumie podróżnych z wielkimi walizkami, a jeszcze jak napotkamy na zatory, to bardzo może się ona rozciągnąć w czasie. Na szczęście w momentach przesilenia ruchu linia ta odjeżdża kilka razy w ciągu godziny, zaczynając swój kurs (kurs na żeglarza jachtowego) od dworca głównego, jadąc przez zaludnione dzielnice. Jeśli posiadamy własne auto, sprawdzoną, lecz mniej ekonomiczną opcją, będzie transport własnym samochodem. Wrocław ma parking przy lotnisku, gdzie można zostawić swój pojazd płacąc jedynie kilkadziesiąt zł na tydzień - kliknij link - jest to znacznie tańsze niż podróż taryfą. Oczywiście, dobrze znać wtenczas drogę, jednak w pewnym odcinku pojawiają się liczne kierunkowskazy, prowadzące prosto na lotnisko, stąd też trudno je ominąć. Również można bez problemu odebrać gościa stamtąd, oczywiście używając auta, bez naliczanych opłat. Gdyż parking przy lotnisku jest darmowy, jeżeli przebywamy na nim krócej niż 10 minut - a tyle powinno nam starczyć na odbiór pasażera. Mimo wszystko, dość popularną opcją jest podróż taryfą.parking
Author: UnknownNet Photography
Source: http://www.flickr.com
Niestety, w tym przypadku warto mieć sprawdzoną korporacje i nie być obcokrajowcem. Bowiem ci, kiedy tylko usłyszą inny język, od razu zawyżają cenę. Podróż przez Wrocław na lotnisko, w zależności od kursu, może nas nawet wynieść 100 zł, dlatego miejmy to na uwadze. Jeśli jesteśmy z innego miasta, i jest to wyłącznie nasz przystanek przesiadkowy, warto wybrać autobus. Wrocław, w porównaniu z dużymi miastami, jak na przykład Berlin, posiada lotnisko całkiem blisko od centrum. Mało tego, miejska komunikacja nas tam zabierze w cenie normalnego biletu. Jednak jeśli mamy swój pojazd, dobrze nim tam się wybrać, bowiem parking przy lotnisku jest bardzo tani. Taksówka z kolei to metoda jedynie dla bogatych.