Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

Jak zmniejszyć wydatki zainstalowania systemu nawadniającego w ogródku?

Ciekawe artykuły

W celu spowodowania opłacalności systemu nawadniającego w naszym przydomowym ogrodzie można zrobić parę prostych trików. Po pierwsze warto sprawdzić czy na terenie naszego ogrodu nie znajdują się źródła wody gruntowej. Wykopując odpowiednią studnie możemy zaopatrzyć się w darmowe źródło wody dla naszego ogrodu. Tym bardziej, że woda dla naszych zielonych podopiecznych nie musi wypełniać wszystkich wymagań sanitarnych, co woda pitna. Innym wyjściem jest zastosowanie pojemników na deszczówkę. Rozwiązanie to ma oczywiście swoje wady bo dalej jesteśmy uzależnieni od opadów atmosferycznych ale możemy zminimalizować w ten sposób wpływ suchszych okresów. Jeśli te rozwiązania nie nadają się do naszego ogrodu możemy także zainstalować dodatkowy licznik do wody przeznaczanej do podlania.
w ogrodzie
Author: mogollon_1
Source: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie za każdą pobraną objętość wody wodociągi miejskie doliczają jeszcze opłaty związanie z odprowadzaniem ścieków. Płatności za wodę wykorzystaną by podlewać ogród będą wtedy znacznie niższe. Tu również na temat: akcesoria do pomp do ogrodu.

magiczny ogród
Author: mogollon_1
Source: http://www.flickr.com
Ogród winien służyć nam jako miejsce wypoczynku, relaksu, wyciszenia oraz mieć funkcję reprezentacyjną .W czasie projektowania powinniśmy zwrócić baczność aby zachwycał swoim pięknem a zarazem był praktyczny. Aby ogród (http://www.zielonaprzestrzen.pl/) wzbudzał podziw swoim wyglądem, musimy dobrać właściwe rośliny i dać im warunki do dobrego życia. Jednym z głównych warunków do życia roślin, a także ich pięknego wyglądu jest prawidłowe i odpowiednie podlewanie. Biorąc pod uwagę różność gatunków roślin w naszych ogrodach, musimy wiedzieć że tak jak nie wszystkie roślinki mogą mieć takie same stanowiska w naszym ogrodzie, to i nie wszystkie rośliny możemy podlewać w ten sam sposób.

Czy jesteś zdania opisywany temat jest niesamowicie interesujący? Jeśli tak sądzisz, to kliknij na pełny wpis (http://www.eremit.pl/kamien-sciezkowy/) - w tamtym miejscu znajdziesz podobnie intrygujące informacje.

Zerknij także tutaj - jakie daje nam automatyczny system nawadniania, czyli podlewanie systematyczne, o konkretnej porze i w odpowiednich dawkach przyczynia się do pięknego wyglądu naszego ogrodu, oszczędności wody nawet do 50% oraz oszczędności naszego cennego czasu którego w współczesnych czasach bardzo nam brakuje, co daje nam również komfort wyjazdu np. na wakacje gdzie nie musimy zamartwiać się o nasz ogród. Tego z pewnością nie da się osiągnąć podlewając w tradycyjny sposób. Prawidłowo zaprojektowany i wykonany automatyczny system nawadniania pozwoli nam na wieloletnią bezawaryjną pracę i na uniknięcie przykrych niespodzianek typu uschnięcie, choroby roślin.

Biorąc pod uwagę wydatki związane z założeniem od nowa trawnika, nasadzenia krzaczkami rabat (odtworzenie ogrodu po wyschnięciu z powodu np. urlopu) to koszty założenia systemu na pewno się opłacą i przyniosą nam same zyski co możemy nazwać nie inaczej jak dobrą inwestycją. By automatyczny system nawadniania spełniał swą funkcję opisaną wyżej należy zaprojektować go tak aby uwzględniał: parametry źródła wody, różne zapotrzebowanie roślinności na wodę, ukształtowanie terenu, nasłonecznienie, rodzaj gruntu, itp.