Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

Czym jest w sumie arborystyka? Co wiemy o tym pojęciu? Jak prezentują się perspektywy rozwijania się takiej dziedziny?

Ciekawe artykuły

Co jakiś czas spotykamy frazy niby nowe, chociaż istniejące już od dawna. Jest tak, bo stają się rozpoznawane dla szerszego grona ludzi i dzięki temu cieszą się popularnością. Tak jest z pewnością z arborystyką. Jest to sfera praktyczna, ale o podstawach, która bez wątpienia dynamicznie może funkcjonować się w USA i Europie Zachodnie, ale także w naszym kraju.

Przycinanie krzewów
Author: Gardena
Source: Gardena
Trudni się uprawą, pielęgnowaniem, a równocześnie sprawdzaniem drzew i krzewów. W kwestii nauki arborystyka zajmuje się badaniami dendroflory, a więc konkretnych drzew czy ich grup, jak również ich reakcji na konkretne praktyki pielęgnacyjne czy elementy środowiska. Bez wątpienia arborystyka to przycinanie drzew, wybieranie drzew i krzewów, nawożenie,pozbywanie się szkodników i wycinka drzew - kliknij tutaj.

Arborystykaskupia się na umieszczeniu drzew i krzewów w krajobrazie kultury, przede wszystkim w ogrodach, parkach i podobnych terenach zeielnie miejskiej. Tak więc została zaprezentowana jako osobna dyscyplina, jest równocześnie mocno powiązana z architekturą krajobrazu czy ogrodnictwem - .

Osoby się tym trudniące, w wymiarze praktycznym czy naukowym, to arboryści. Należy zdawać sobie sprawę, iż w kwestii arborystyki bardzo ważne jest prawo, względy estetyczne czy ekologii. Nie jest to zaskakujące, gdyż drzewa drzewa kolumnowe czy krzewy to dobro ogólne każdego z nas, powinniśmy o nie dbać na każdym kroku. Obecnie w Polsce mamy coraz więcej firm, które się tym zajmują. Sporo jest ich w większych miastach, jak Warszawa, jednak można je spotkać i w niewielkich ośrodkach miejskich.


Co więcej, ciekawym zjawiskiem są Polskie Szkoły Arborystyki, czyli nowy standard w wykształceniu osób zawodowo zajmujących się drzewami. Takie szkoły pojawiają się, ponieważ jest znacznie więcej zainteresowanych osób, żeby brać udział w takich wielostopniowych szkoleniach. Pozwalają one na spotęgowanie wiedzy, wzrostu jakości pracy, a tym bardziej poziomu bezpieczeństwa.

Jak widać więc, ta ciekawa dziedzina wiedzy dzieli się znacznie lepiej, i wspaniale, bo świadomość jak trzeba obchodzić się z drzewami czy krzewami jest niezwykle istotna.