Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

Z jakich powodów dobrze jest wybrać się na wakacje na Mazurach?

Ciekawe artykuły

Z roku na rok coraz większy procent Polaków wybiera wakacje za granicą naszego pięknego kraju. Istnieje jednak pewne powiedzenie, które brzmi: „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Zgadzam się z tym, ale należy zadać sobie pytanie z jakiego powodu wolimy wyjeżdżać z kraju zamiast zostać w Polsce? Czy odpowiednia znajomość większości regionów naszego kraju powoduje, że zaczynamy szukać czegoś odmiennego? Raczej nie. Czy znajomi zasugerowali nam, że w Chorwacji jest cudownie, że w bieżącym roku trzeba udać się właśnie tam? Być może.
na Mazurach
Author: evoonia
Source: http://www.flickr.com
A może niektóre regiony w Polsce są za mało zareklamowane? To również zdaje się być możliwe.

Sprawdź ten link! To bez dwóch zdań świeża publikacja, jest tam dużo użytecznych materiałów! Zobaczysz, na pewno się nie rozczarujesz.

I tak też pewnie jest na przykładzie Mazur – terenu geograficzno-kulturowego leżącego w północno-wschodniej części naszego kraju. Większość z nas wie chyba o Mazurach ale albo nie było szansy by tam pojechać, albo wybrało się zaledwie parę razy. Zamiast Mazur preferujemy wyjazdy poza nasz kraj, czasami wyjeżdżamy nad polskie morze lub w góry, a niekiedy nawet wybieramy pozostanie w miejscach zamieszkania. Jednak co mogłoby się zdarzyć gdyby Mazury (domki letniskowe w niskiej cenie - sprawdź) trochę lepiej się wypromowały i zaprosiły turystów do przybycia w to miejsce? Urlop na Mazurach może być przeżyciem jedynym w swoim rodzaju.Mówi się, że kiedy pojedziesz tam raz, będziesz pragnął powracać tam co roku. Określenie to powstało zapewne za sprawą wielu zalet Mazur. Jeżeli znudziły cię zwykłe noclegi w pokojach gościnnych lub namiotach, wynajmij żaglówkę i przemierzaj liczne jeziora regionu mazurskiego. Zapierające dech w piersiach widoki i bardzo czyste powietrze w tym w większości nietkniętym przez człowieka miejscu pozwalają nie myśleć o szarej codzienności i wszystkich kłopotach, które zostały daleko za tobą. W licznych miejscach istnieje możliwość łowienia ryb, a te, które uda się złapać można osobiście przyrządzić i zjeść na obiad.

Przez większą część pobytu nie trzeba nawet opuszczać łodzi gdyż można przez parę dni żeglować bez przerwy i cieszyć się każdą chwilą obcowania z przyrodą. A kiedy będzie trzeba dopłynąć do brzegu aby uzupełnić zapasy… cóż, uważaj by nie zmarnować ani jednej chwili lecz jak najszybciej udać się z powrotem na łódź i popłynąć na szerokie wody fantastycznie położonych jezior. Odpoczynek w tym miejscu ukoi nerwy każdego przepracowanego mężczyzny, każdej przemęczonej kobiety i pomoże zapomnieć o całym świecie przez cały czas pobytu na urlopie na Mazurach.