Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

Czy herbata jest zdrowa - dobre i złe strony oraz wspomnienie o earl grey

Ciekawe artykuły

Gdy zrobi się chłodno lub czujemy się chorzy, często sięgamy do gorącą herbatę z dodatkami. Chcemy żeby nas ogrzała i usunęła wszystkie niepożądane objawy. Niektóry ludzie spożywają ją wręcz nałogowo. Czy jest to korzystne dla zdrowia?

herbata
Author: insatiablemunch
Source: http://www.flickr.com
Jeśli twoja ciocia lub babcia namawiały cię do wypijania herbaty po obiedzie, miały rację. Niektóre związki zawarte w tego typu napoju poprawiają pracę układu pokarmowego oraz zapobiegają biegunkom. Dodatkowo działają moczopędnie, dzięki czemu nasz organizm jest oczyszczony z toksyn. To nie jedyne dobre strony herbaty. Posiada w swoim składzie bardzo dużo przeciwutleniaczy, uważa się nawet, że przeciwko nowotworom. Dzięki zawartej w niej teinie, zwiększa energię, a organizm reaguje zbliżenie, jak na kofeinę. Doskwiera ci ból głowy?

Napij się herbaty, która zmniejsza tę dolegliwość. Funkcjonuje wiele jej odmian, czerwona wspomoże odchudzanie, zielona oczyszcza organizm, czarna będzie idealna dla miłośników mocnej herbaty, natomiast biała będzie najlżejsza. Jeżeli kochasz owoce, zdecydowanie powinieneś dobrać smaki owocowe. Należy wspomnieć o wspaniałym smaku herbaty earl grey. Specyficzny zapach to działanie bergamotki - rośliny, której niewielkie kwiaty zbiera się i wykonuje ekstrakt. Earl grey ma w składzie naprawdę mocne przeciwutleniacze, dodatkowo pobudza i pozwala uzupełnić energię - zobacz także.

Poza tym po pożyciu tego typu herbaty mamy o wiele lepszy nastrój. Pomoże również w kłopotach żołądkowych oraz usprawni pracę jelit. Posiada fluor, tak że wzmocni zęby i będzie chronić je przed próchnicą. Leczy także infekcje tworzące się w jamie ustnej. Świetnie smakuje z odrobiną mleka. Prócz wielu plusów, herbata ma i wady, z którymi zdecydowanie trzeba się zapoznać. Po pierwsze możesz się naprawdę od niej uzależnić.

Objawem tego stanu nie będzie wyłącznie picie dużej liczby filiżanek w ciągu dnia. Objawia się nadmierne pobudzenie i poczucie nieuzasadnionego lęku. Jeżeli pijesz naprawdę dużo takiego rodzaju napojów, twoja pamięć może się pogorszyć. Jednym z ulubionych połączeń jest napar z cytryną cytryny. Nie jest to korzystne i może sprzyjać powstawaniu choroby Alzhaimera. Dodatkowo popijanie leków herbatą może osłabić działanie lub przeciwnie - wzmocnić, co doprowadzi do powikłań.

W przypadku herbaty, tak samo jak w rzeczywistości wszystkiego, potrzebny jest umiar. Picie jej litrami nie przyniesie niczego dobrego. Należy pamiętać, że najbardziej odpowiednią ilością będą dwie filiżanki. W przeciwnym razie zamiast pomagać, napój łiski 0 % będzie. Dbaj o zdrowie i spożywaj zalecane ilości.