Ekologia a finanse

Ciekawe artykuły

Rozliczenie z fiskusem – obowiązek każdego, kto osiągnął dochód w danym roku podatkowym. Dowiedź się, jak bez problemów rozliczyć się z Urzędem Skarbowym

podatek
Author: Simon Cunningham
Source: http://www.flickr.com
Każdy, kto osiąga dochód w danym roku podatkowym ma konkretne obowiązki. Do tych, które bez najmniejszych wątpliwości mają ogromne znaczenie zalicza się rozliczenie z Urzędem Skarbowym. Zaniechanie tego obowiązku to bardzo dużo problemów. Na szczęście teraz rozliczenie PIT możliwe jest za pomocą globalnej sieci komputerowej – w mgnieniu oka, sprawnie i bez konieczności odwiedzenia urzędu.

Przeczytaj jak wypełnić pit 38

Rozliczenia PIT przez internet
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Jedynie indywidualnie i odrębnie od pozostałych dochodów jest możliwość rozliczyć dochody ze zbytu papierów wartościowych, poza aktywnością gospodarczą, uzyskane w wiadomym roku kalendarzowym. Służy do tego PIT-38. Powinno się to uczynić do końca kwietnia następnego roku.
Jest to blankiet, jaki zna wszelki inwestor giełdowy. PIT-38 jest projektowany dla płacących podatki, jacy w roku skarbowym pozyskali zyski z odpłatnego scedowania papierów wartościowych (np. akcji, obligacji), użyczonych papierów wartościowych. Mało popularna postać lokat zapewniająca pożytki, gdy wartość np. akcji, czy też obligacji nie wzrosła, a spadła, również wtórnych instrumentów płatniczych, także dokonań uprawnień z nich wypływających.

Masz kłopoty z kwestiami rachunkowymi? Nie wiesz jak się za nie zabrać? Podajemy na to metodę!

Księgowość, rachunkowość
Author: sanchezcl
Source: http://www.sxc.hu
Prawdą jest, że każdy kto posiada działalność gospodarczą jest zmuszony w wyznaczonych chwilach rozliczać się z Urzędem Skarbowym. Jest tak też, w momencie gdy jesteśmy zobligowani przelać konkretne kwoty pieniężne do ZUSu. Takie sytuacjezazwyczaj występują bardzo często, kiedy jesteśmy zmuszeni dostarczyć wybrane wypełnione dokumenty. Z reguły jednak mnóstwo właścicieli firm nie posiada czasu ani wiedzy, by się tym zajmować. Co w tego rodzaju sytuacji robić?

Sprawdź w jaki sposób rozrachować się z urzędem skarbowym szybko oraz bez najmniejszego kłopotu

popyt
Podatki uiszczamy od zawsze. W przeszłości było to podymne czy też popiwek. Żadna osoba nie lubi tej powinności, ale może przyjemniej nam się zrobi, gdy pomyślimy sobie, iż jesteśmy ludźmi kontynuującymi tradycję, zapoczątkowaną przez podwładnych Mieszka I.


Obecnie najskuteczniejszym sposobem jest rozliczanie PIT online.

Kolejny materiał Happy Idea Bank jest dla wszystkich oszczędzających

Pieniądze, monety
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Uwielbiamy mieć sporo finansów, a jeżeli znajdują się one na rezerwowym rachunku oraz wiemy, że mamy szansę z nich skorzystać, gdy potrzebujemy finansów na przyjemności, to tym bardziej jesteśmy z tego zadowoleni. Dlatego właśnie co chwilę poszukujemy nowych ofert bankowych, dzięki którym bez trudu i prędko będziemy mieli szansę pomnożyć swoje finanse.

Gruntowne przepisy systemu podatkowego dla właścicieli działalności gospodarczych

obliczenia podatkowe
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Posiadając własną firmę pamiętać trzeba o wszystkich formalnościach związanych z rozliczeniem się za dany rok podatkowy. Warto zapoznać się z systemem takiego rozliczenia, jest to zasada memoriałowa. Opiera się ona na zasadzie, że w księgach rachunkowych powinniśmy ująć wszelkie przychody, które zobyliśmy w danym roku obrotowym. Wedle tej regulacji dochody zatwierdza się w momencie ich wystąpienia, a nie dopiero po otrzymaniu wpłaty czy przelewu. Na przykład w sytuacji, gdy właściciel działalności gospodarczej uzyskał formalnie dochód pod koniec grudnia 2015 r, ale pieniądze wpłynęły na jego konto dopiero początkiem stycznia 2016 r. Taki przychód, jak oznajmia zasada memoriałowa, jest wliczany do roku 2015.

Pages