Ekologia a finanse

Ciekawe artykuły

Technik farmaceutyczny - kilka ogólnych zdań na temat samego zawodu

strona internetowa
Source: http://www.sxc.hu/
Zawód technika farmacji od wielu lat cieszy się niewiarygodnie szerokim zainteresowaniem, gdyż by dostać legalnie kwalifikacje do wykonywania tego konkretnego zawodu, wystarczy ukończyć dwuletnią szkołę policealną, co tak naprawdę siłą rzeczy mówi nam, iż by móc stać się takim technikiem nie musimy posiadać matury.

Dotacje z Unii Europejskiej są OK!

pole
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Czy Unia Europejska dała polskim rolnikom sporo dobrego? Tacy rolnicy, którzy niejako zatrzymali się w PRL-u pewnie sądzą, że owa organizacja to zło. Jednakowoż taki rolnik, który tak jakby jest nowoczesny, zasadniczo stara się iść do przodu, bez cienia wątpliwości potrafi docenić wielkie walory UE.

Przeczytaj jak wypełnić pit 38

Rozliczenia PIT przez internet
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Wyłącznie indywidualnie i odrębnie od innych dochodów wolno rozliczyć dochody ze zbytu papierów wartościowych, poza aktywnością gospodarczą, zdobyte w danym roku kalendarzowym. Służy do tego PIT-38. Należy to zrobić do końca kwietnia kolejnego roku.
Jest to blankiet, jaki zna wszelki inwestor giełdowy. PIT-38 jest projektowany dla podatników, którzy w roku podatkowym otrzymali zyski z odpłatnego scedowania papierów wartościowych (np. akcji, obligacji), pożyczonych papierów wartościowych. Mało popularna postać lokat przynosząca przychody, gdy cena np. akcji, albo obligacji nie wzrosła, a opadła, także wtórnych instrumentów finansowych, oraz osiągnięć uprawnień z nich następujących.

Sprawdź w jaki sposób rozrachować się z urzędem skarbowym szybko oraz bez najmniejszego kłopotu

popyt
Świadczenia podatkowe uiszczamy od wieków. Kiedyś było to podymne czy też popiwek. Żadna osoba nie lubi tej powinności, lecz może sympatyczniej nam się zrobi, gdy pomyślimy sobie, iż jesteśmy osobami kontynuującymi konwencję, rozpoczętą poprzez podwładnych Mieszka I.


Dzisiaj najlepszym sposobem jest rozliczanie PIT online.

Co to tak naprawdę jest ten rozsławiany zewsząd PIT i jakie są sposoby na jego rozliczenie?

pity
Author: GotCredit
Source: http://www.flickr.com
Z każdej strony zasypywani jesteśmy komentarzami specjalistów, którzy alarmują, iż przyszedł czas na rozliczenie PIT-u. Jednakże niektórym ludziom, szczególnie tym którzy swoją przygodę z dorosłym życiem i obciążeniami podatkowymi dopiero co zaczęli, cała ta kwestia może wydawać się zagmatwana. Nic w tym dziwnego, bo w praktycznie żadnej szkole nie naucza się czym są podatki ani inne, absolutnie fundamentalne świadczenia. Jednakże takie sprawy są obowiązkiem każdego zatrudnionego Polaka i trzeba sami się w takich tematach edukować.

Pages