psychiatra

Ciekawe artykuły

Wiele potrzebuje skorzystać z pomocy specjalisty.

psycholog
Source: flickr.com
Dużej liczbie osób zdaje się, że bycie doktorem to dobra praca. Mało osób zastanawia się nad tym jak dużo trzeba się przygotowywać, żeby móc dobrze pomagać innym ludziom. Poza tym niewiele osób myśli o tym, że tej pracy nie da się nie przynosić do mieszkania. Poza tym żeby być doktorem należy mieć naprawdę mocną psychikę i poza empatycznym podejściem trzeba też umieć spojrzeć na chłodno na wiele sytuacji.

Rozmaite powody depresji

psycholog
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.com
Depresja to choroba trudna i przewlekła, mająca tendencje do nawrotów. Potrzebuje indywidualnie dobranej, długofalowej i systematycznie prowadzonej terapii farmakologicznej. Niezwykle istotne jest wspomaganie farmakoterapii pomocniczymi czynnościami, współpracą z psychoterapeutą i krewnymi. Pomoc wspierającej rodziny jest nieoceniona. Naukowcy od dawna głowią się nad rozwiązaniem tajemnicy, skąd się bierze depresja(Wrocław). Wskazówka do odgadnięcia jej mechanizmów spoczywa w mózgu, którego wszelkie komórki, przekaźniki nerwowe, gruczoły i hormony porozumiewają się ze sobą, czego skutkiem jest nasze samopoczucie i równowaga emocjonalna.

Jak wolno skutecznie kurować depresję z wykorzystaniem światłoterapii?

światło
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
Multum osób zmaga się w dzisiejszych czasach z depresją, problem ten dotyczy zarówno kobiet jak także mężczyzn, młodszych oraz starszych. Depresja może być wywołana przez sporo różnych przyczyn, czasami niezwykle poważnych, takich jak choćby traumatyczne doświadczenia, rodzaju śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, twarda choroba i multum innych.