psychiatra

Ciekawe artykuły

Rozmaite powody depresji

psycholog
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.com
Depresja to choroba ciężka i przewlekła, mająca skłonności do powrotów. Potrzebuje jednostkowo wybranej, długotrwałej i systematycznie prowadzonej terapii farmakologicznej. Niezwykle ważne jest wspomożenie farmakoterapii pomocnymi czynnościami, współpracą z psychoterapeutą i krewnymi. Pomoc wspierającej rodziny jest bezcenna. Naukowcy od dawna zastanawiają się nad rozstrzygnięciem tajemnicy, skąd się bierze depresja(Wrocław). Klucz do zrozumienia jej mechanizmów leży w mózgu, jakiego każde komórki, przekaźniki nerwowe, gruczoły i hormony porozumiewają się ze sobą, czego rezultatem jest nasze samopoczucie i równowaga emocjonalna.

Jak wolno skutecznie kurować depresję z wykorzystaniem światłoterapii?

światło
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób zmaga się obecnie z depresją, problem ten dotyczy zarówno kobiet jak dodatkowo mężczyzn, młodszych oraz starszych. Depresja może być uczyniona przez dużo różnorodnych przyczyn, niekiedy nadzwyczaj sporych, takich jak chociażby traumatyzujące doświadczenia, typu śmierć bliskiej osoby, strata pracy, twarda choroba i niemało innych.

Wiele potrzebuje skorzystać z pomocy specjalisty.

psycholog
Source: flickr.com
Sporemu gronu osób wydaje się, że bycie lekarzem to dobra praca. Niewiele osób myśli o tym jak dużo trzeba się przygotowywać, żeby móc dobrze wspierać innych ludzi. Poza tym niewiele osób zastanawia się nad tym, że tej pracy nie sposób nie przynosić do domu. W dodatku by być doktorem trzeba mieć rzeczywiście mocną psychikę i poza empatycznym podejściem trzeba również dać radę spojrzeć na chłodno na całe morze sytuacji.