psychiatra

Ciekawe artykuły

Rozmaite powody depresji

psycholog
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.com
Depresja to choroba trudna i przewlekła, mająca tendencje do nawrotów. Potrzebuje indywidualnie dobranej, długofalowej i systematycznie prowadzonej terapii farmakologicznej. Niezwykle istotne jest wspomaganie farmakoterapii pomocniczymi czynnościami, współpracą z psychoterapeutą i krewnymi. Pomoc wspierającej rodziny jest nieoceniona. Naukowcy od dawna głowią się nad rozwiązaniem tajemnicy, skąd się bierze depresja(Wrocław). Wskazówka do odgadnięcia jej mechanizmów spoczywa w mózgu, którego wszelkie komórki, przekaźniki nerwowe, gruczoły i hormony porozumiewają się ze sobą, czego skutkiem jest nasze samopoczucie i równowaga emocjonalna.

Wiele potrzebuje skorzystać z pomocy specjalisty.

psycholog
Source: flickr.com
Dużej liczbie osób wydaje się, że bycie doktorem to ekstra praca. Mało osób myśli o tym jak wiele trzeba się przygotowywać, by móc dobrze pomagać innym ludziom. Zresztą niewiele osób myśli o tym, że tej pracy nie sposób nie przynosić do mieszkania. Poza tym żeby zostać doktorem trzeba mieć naprawdę silną psychikę i poza empatycznym podejściem trzeba też dać radę spojrzeć na chłodno na całe morze sytuacji.

Jak wolno skutecznie kurować depresję z wykorzystaniem światłoterapii?

światło
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
Multum osób zmaga się w dzisiejszych czasach z depresją, problem ten dotyczy zarówno kobiet jak także mężczyzn, młodszych oraz starszych. Depresja może być wywołana przez sporo różnych przyczyn, czasami niezwykle poważnych, takich jak choćby traumatyczne doświadczenia, rodzaju śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, twarda choroba i multum innych.