psychiatra

Ciekawe artykuły

Rozmaite powody depresji

psycholog
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.com
Depresja to choroba przykra i przewlekła, mająca tendencje do powrotów. Nastręcza indywidualnie wybranej, długotrwałej i systematycznie prowadzonej kuracji farmakologicznej. Niezwykle istotne jest wspomożenie farmakoterapii pomocniczymi działalnościami, współpracą z psychoterapeutą i rodziną. Pomoc wspierającej rodziny jest nieoceniona. Naukowcy od dawna zastanawiają się nad rozstrzygnięciem zagadki, skąd się bierze depresja(Wrocław). Wskazówka do poznania jej mechanizmów znajduje się w mózgu, którego wszelkie komórki, przekaźniki nerwowe, gruczoły i hormony porozumiewają się ze sobą, czego następstwem jest nasze samopoczucie i równowaga emocjonalna.

Wiele potrzebuje skorzystać z pomocy specjalisty.

psycholog
Source: flickr.com
Sporemu gronu osób zdaje się, że bycie doktorem to dobra praca. Mało osób zastanawia się nad tym jak wiele trzeba się przygotowywać, by móc dobrze pomagać innym ludziom. Poza tym niewiele osób zastanawia się nad tym, że tej pracy nie sposób nie przynosić do domu. W dodatku by być lekarzem należy mieć naprawdę mocną psychikę i poza empatycznym podejściem trzeba również dać radę spojrzeć na chłodno na całe morze sytuacji.

Jak wolno skutecznie kurować depresję z wykorzystaniem światłoterapii?

światło
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
Multum osób zmaga się w dzisiejszych czasach z depresją, problem ten dotyczy zarówno kobiet jak także mężczyzn, młodszych oraz starszych. Depresja może być wywołana przez sporo różnych przyczyn, czasami niezwykle poważnych, takich jak choćby traumatyczne doświadczenia, rodzaju śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, twarda choroba i multum innych.