wycieczki

Ciekawe artykuły

Dlaczego dobrze jest spędzić wakacje w Kołobrzegu

urlop
Author: Ludo
Source: http://www.flickr.com
Każdego roku nad polskie wybrzeże ściągają tłumy turystów. Powód jest jeden. Nigdzie na Starym Kontynencie nie ma takich plaż jak w Polsce. Szerokich, białych i z drobnym piaskiem. Mając ten fakt na uwadze, nie trzeba podróżować do Włoch czy na Malediwy, po to by na własnej skórze odczuć upalne słońce i naładować akumulatory na resztę roku.

Na jakie wakacje z Niemiec mamy szansę się wybrać?

wakacje
Author: Bryn Pinzgauer
Source: http://www.flickr.com
Co musimy wybrać dla siebie na wakacje?
Kiedy obmyślamy zajechać na wakacje, to bez wątpienia poszukujemy jakichś ciekawych propozycji, które pozwolą nam wiele zwiedzić, a równocześnie utrzymać dużą część naszych pieniędzy. Dlatego właśnie warto zobaczyć jak prezentują się propozycje w naszym kraju, ale możemy również zobaczyć oferty wycieczek, oferowane nam przez kraje sąsiednie.

Skuś się na trochę słońca zimą

Gdy nadchodzi mroczna zima, wiele osób cierpi na sezonowe obniżenie nastroju. Mniejsza ilość przyjmowanych promieni światła jest czynnikiem sprawczym tego, że produkcja hormonalna zaczyna gorzej funkcjonować. A jak zbadali naukowcy już sporo lat temu, hormony mają duży wpływ na nastrój człowieka. Mieszkańcy krajów skandynawskich nierzadko cierpią na depresję.

Jak uwielbiamy spędzać urlop

na Malediwach
Author: Mark Fischer
Source: http://www.flickr.com
W wyniku ciągłych ciemności, Finowie łatwiej uzależniają się od alkoholu i popełniają samobójstwa. Rozwiązaniem ciężkiej sytuacji mogą stać się lekarstwa i regularne terapie u psychologa. Dużo dobrego umieja zdziałać wielogodzinne sesje z mocnymi lampami antydepresyjnymi. Lecz najbardziej skutecznym sposobem jest wycieczka w upalne rejony globu – zwłaszcza rekomenduje się wyspy Kanaryjskie (http://wyspykanaryjskie.pl/). Wycieczki na ten upalny archipelag zapewnią dużo humoru i dostarczą człowiekowi tak bardzo ważne promienie Słońca w dużych ilościach.

Hiszpańskie atrakcje dla zwiedzających

Sagrada Familia, Hiszpania
Author: RolandStuehmer
Source: http://www.flickr.com
Człowiek pragnie poznawać. Nawet, gdy wzbraniamy się od tego mówiąc, że nic nam już od życia nie potrzeba, że jesteśmy szczęśliwi w miejscu, zamieszkiwanym przez nas, to jednak zawsze gdzieś warto się wybrać. Czyż nie? Można zatem z powodzeniem wybrać się tam na dłuższy weekend. Warto rozważyć chociażby Majorkę. Majorka to najgorętsza wyspa położona w zachodniej części Morza Śródziemnego, w archipelagu Balearów. Lato jest tu nadzwyczaj długie i gorące, a zima łagodna.

Jak rozsądnie zaaranżować wakacyjny wypoczynek?

wakacje
Author: __Samir_
Source: http://www.flickr.com
Okres wakacji bez wątpienia jest czasem, kiedy to decydujemy się na rozmaite wycieczki. Chcemy bowiem efektywnie wykorzystać nasz długo oczekiwany urlop do granic możliwości jak tylko umiemy. Aby spełnić ten cel zamierzamy wyruszyć w dalekie podróże, dzięki którym energicznie zapomnimy o całym świecie. W tym miejscu powinno się jednak przyznać, że nasze potencjalne możliwości wyjazdu w wielkiej mierze zależą od naszych zasobów płatniczych. To one przeważnie determinują kierunek naszych wakacji. Szczególnie ważna pozostaje podobnie kwestia zorganizowania całego wyjazdu.

Fajne noclegi w Zakopanem – jakie warto zobaczyć

góry
Author: 白士 李
Source: http://www.flickr.com
Odpoczynek w Polsce? Tak naprawdę ta alternatywa nie brzmi tak beznadziejnie: żyjemy w całkiem ładnym kraju i choć w genotypie człowieka jest zapisana miłość do poznawania piękna różnych zakątków globu, to jednak jesteśmy ogólnie nacją, która jest w stanie doceniać walory Polski. Zresztą nie tylko Polacy doskonale wiedzą, iż Polska to bardzo fajna destynacja turystyczna. Niezwykle czarujące widoki najlepiej podziwiać z najpiękniejszych górskich szczytów. Aby odnaleźć perfekcyjny punkt podróży w polskich górach, warto nie tylko przejrzeć wiele katalogów, lecz także zainteresować się silniej interesującymi regionami kraju.

Pages