Księgowość

Ciekawe artykuły

Zakładając swoją działalność gospodarczą warto pomyśleć o współpracy z rachunkowym

rachunki
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie gro ludzi decyduje się na zakładanie własnej firmy. Jest to niezwykle pozytywne zjawisko, które sprzyja postępowi gospodarki całego państwa. Nie można natomiast ukryć, że z otwieraniem firmy kojarzy się wiele kwestii prawnych, jakie wielokrotnie odstraszają sporo ludzi. Bez wątpienia trzeba się z nimi rozprawić, aby zdołać legalnie prowadzić działalność gospodarczą i jest gro sposobów, które są świetną pomocą dla początkujących biznesmenów.

Jak możemy polepszyć działanie naszego przedsiębiorstwa? Czasami są dobre proste rozwiązania

faktura
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com
Czymś często spotykanym w firmach polskich oraz zagranicznych jest papierowy obieg faktur. Czy ten sposób jest najlepszy czy może są inne, efektywniejsze i ekonomiczne sposoby?

Rozpoznanie faktur to interesująca propozycja dla zakładów rachunkowych

faktura
Author: Daniel X. O'Neil
Source: http://www.flickr.com
Czy chcemy zwiększyć wydajność roboty?

Gdy działaliśmy w księgowości, to nie zdziwi nas wiadomość, że przy fakturach przeprowadzamy wiele tych samych, w dodatku jeszcze monotonnych czynności, które sprawiają, że wydajność będzie niska, a o popełnienie błędu wcale nie będzie ciężko.

Co może nam zaproponować biuro rachunkowe z Olsztyna?

biuro
Author: foam
Source: http://www.flickr.com
Kiedy posiadamy przedsiębiorstwo, powinniśmy się zastanowić, na ile jesteśmy w stanie nią sami sterować, a na ile część pracy powinniśmy oddać komuś innemu. Należy się na przykład zastanowić, czy na tyle dobrze poznaliśmy się na księgowości, żeby wszystko wykonać samemu, czy być może jednakże trzeba tą część firmy przekazać komuś kto naprawdę posiada w tym doświadczenie oraz będzie w stanie okazać się być na bieżąco ze wszystkimi przemieniającymi się rozporządzeniami.