podatek

Ciekawe artykuły

Z jakich powodów płatnicze zatory są takim problemem dla niejednej firmy, jak najlepiej można odzyskać swoje długi.

Portfel pełen pięniędzy
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Firmy w czasie wystawiania faktur dla swoich kontrahentów często będą im dawać im jakiś termin, w czasie jakiego należy dokonać płatności. I przeważnie przelewy będą wpływać w odpowiednim terminie, przez co firma mogła będzie cały czas mieć odpowiednią płynność.

Vat 7 druk możemy znaleźć w urzędzie lub z internetu

finanse
Jeśli powinniśmy przedłożyć w urzędzie jakieś dokumenty, niesamowicie często zastanawiamy się, w jakim miejscu mamy szansę je dostać. Przez to większość osób wpisuje w internecie frazę vat 7 druk mając nadzieję, że pokażą im się właściwe strony z tego typu pismami, wypełnią je spokojnie oraz będą mogli wydrukować. Gdy nie wyszukamy ich na stronie, lub z jakiegoś powodu nie będziemy mieli szansy ich wydrukować, to wciąż mamy szansę się udać do odpowiedniego urzędu, gdzie zainkasujemy taki druk, a dodatkowo jeszcze będziemy mogli wyjaśnić wszystkie niejasności, jakie będziemy w związku z nim posiadali.

Przeczytaj jak wypełnić pit 38

Rozliczenia PIT przez internet
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Wyłącznie indywidualnie i odrębnie od innych dochodów można rozliczyć dochody ze sprzedaży papierów wartościowych, poza aktywnością gospodarczą, zdobyte w danym roku kalendarzowym. Służy do tego PIT-38. Trzeba to zrobić do końca kwietnia kolejnego roku.
Jest to blankiet, który zna wszelki inwestor giełdowy. PIT-38 jest zaplanowany dla płacących podatki, jacy w roku fiskalnym uzyskali dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych (np. akcji, obligacji), pożyczonych papierów wartościowych. Mało popularna odmiana lokat dająca przychody, gdy wartość np. akcji, bądź obligacji nie wzrosła, a opadła, oraz wtórnych instrumentów pieniężnych, oraz realizacji praw z nich wynikających.