podatek

Ciekawe artykuły

Przeczytaj jak wypełnić pit 38

Rozliczenia PIT przez internet
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Jedynie indywidualnie i odrębnie od pozostałych dochodów jest możliwość rozliczyć dochody ze sprzedaży papierów wartościowych, poza aktywnością gospodarczą, osiągnięte w danym roku kalendarzowym. Służy do tego PIT-38. Powinno się to zrobić do końca kwietnia kolejnego roku.
Jest to formularz, który zna każdy inwestor giełdowy. PIT-38 jest przeznaczony dla płacących podatki, którzy w roku fiskalnym osiągnęli przychody z odpłatnego scedowania papierów wartościowych (np. akcji, obligacji), pożyczonych papierów wartościowych. Mało popularna forma lokat przynosząca dochody, gdy cena np. akcji, czy też obligacji nie wzrosła, a opadła, oraz wtórnych instrumentów finansowych, oraz dokonań uprawnień z nich wypływających.

Z jakich powodów płatnicze zatory są takim problemem dla niejednej firmy, jak najlepiej można odzyskać swoje długi.

Portfel pełen pięniędzy
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Firmy wystawiając faktury dla swoich kontrahentów często dają im pewien czas, podczas którego powinna być dokonana płatność. I przeważnie przelewy spływają w tym czasie, przez co firma będzie mogła zachować finansową płynność.

Vat 7 druk możemy znaleźć w urzędzie lub z internetu

finanse
Jeśli powinniśmy przedłożyć w urzędzie jakieś dokumenty, niesamowicie często zastanawiamy się, w jakim miejscu mamy szansę je dostać. Przez to większość osób wpisuje w internecie frazę vat 7 druk mając nadzieję, że pokażą im się właściwe strony z tego typu pismami, wypełnią je spokojnie oraz będą mogli wydrukować. Gdy nie wyszukamy ich na stronie, lub z jakiegoś powodu nie będziemy mieli szansy ich wydrukować, to wciąż mamy szansę się udać do odpowiedniego urzędu, gdzie zainkasujemy taki druk, a dodatkowo jeszcze będziemy mogli wyjaśnić wszystkie niejasności, jakie będziemy w związku z nim posiadali.