Faktury

Ciekawe artykuły

Jak uratować firmę przed upadłością, czyli porady dla biznesmenów, którym grozi niewypłacalność

kredyt
Author: GotCredit
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach problemy finansowe mogą dosięgnąć praktycznie każdą firmę, a szczególnie wtedy, gdy jej funkcjonowanie zależy od terminowego regulowania należności przez partnerów. Natomiast z drugiej strony bywają i tacy przedsiębiorcy, którzy nie umieją poradzić sobie z ogromną konkurencją lub proponowane przez nich usługi są dyskusyjnej jakości. W istocie do ruiny doprowadzić może szereg czynników, w tym również i sama pogoda, o czym zapewne wiedzą np. właściciele wyciągów narciarskich czy wypożyczalni nart, którym brak śniegu w sezonie ferii zimowych dał bardzo mocno się odczuć.

Co należałoby wiedzieć o prowadzeniu prywatnej firmy z artykułami budowlanymi?

faktura papierowa
Author: VLCinéaste
Source: http://www.flickr.com
Branża budowlana jest teraz niezmiernie słynna i wiele jednostek decyduje się na założenie swojej działalności gospodarczej właśnie w tej branży. Zleceń budowlanych jest naprawdę mnogość, zarówno w Polsce jak także za granicą, mając dobre uprawnienia, sprzęt i naturalnie Klientów wolno istotnie liczyć na osiągnięcie wybornych profitów.

Z jakich powodów płatnicze zatory są takim problemem dla niejednej firmy, jak najlepiej można odzyskać swoje długi.

Portfel pełen pięniędzy
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Firmy wystawiając faktury dla swoich klientów przeważnie dają im jakiś termin, podczas jakiego należy dokonać płatności. I najczęściej przelewy spływają w tym czasie, dzięki czemu firma mogła będzie zachować odpowiednią płynność.