wzrok

Ciekawe artykuły

Jakie są dostępne najodpowiedniejsze nieinwazyjne i operacyjne techniki leczenia wad wzroku?

operacja
Author: Onkologikoa San Sebastián
Source: http://www.flickr.com
Różnego rodzaju wady wzroku są sporym problemem na dzień dzisiejszy. Niepokojące jest między innymi fakt, że dotykają coraz młodszych ludzi. Powody takiego stanu rzeczy są różnorodne. W obecnych czasach są to w dużym stopniu aspekty wynikające z trybu życia prowadzonego przez coraz większe rzesze osób. Jest to mianowicie tryb życia zdecydowanie siedzący, przewidujący wielogodzinne przebywanie przed ekranem komputera. Bierze się to niejednokrotnie z rodzaju zawodu, jaki się posiada. Ludzie tacy powinni jednak uzupełniać swoje braki w ruchu i aktywności, a nierzadko tak nie jest. Do konsekwencji posiadania siedzącego trybu życia zalicza się nadwaga, wady postawy, a także choroby wzroku. Tym ostatnim zapobiega się, zapewniając wytchnienie oczom. Pomagają w tym spacery, najlepiej na łonie natury. Gdy jednak wada wzroku już wystąpi albo jest wadą wrodzoną, można z nią walczyć różnymi sposobami. Klinika okulistyczna to miejsce, w którym można ocenić stan swojego wzroku i zasięgnąć ewentualnej porady co do dalszego postępowania.

Soczewki kontaktowe – o co warto jest się obecnie zatroszczyć w pierwszej kolejności, by ich użytkowanie było komfortowe?

soczewki
Author: Aaron Stidwell
Source: http://www.flickr.com
Dziś, osoby które posiadają wadę wzroku nie muszą walczyć z jakimikolwiek ograniczeniami. Czemu? Przeważnie, ze względu na możliwość skorzystania z przystosowanych do ich potrzeb okularów. Kiedy ktoś nie chce lub nie lubi ich noszenia, alternatywą są soczewki kontaktowe. Oba rozwiązania wyróżniają się bardzo dużą popularnością. O co należy zadbać, jeżeli planuje się używać soczewek kontaktowych?

Ortokorekcja przedstawiana jest osobom z krótkowzrocznością, pomaga ona żyć bez soczewek

Author: http://www.sxc.hu
Możemy zrezygnować z zakładania okularów. Nierzadko jest tak, że kiedy ktoś usłyszy, że posiada minusową wadę wzroku, to godzi się od razu z tym, że już do końca życia będzie musiał zakładać okulary, lub specjalne soczewki, co nie zawsze okazuje się być miłe.

W jaki sposób dbać o oczy? Co poradzić, gdy wystąpią poważne wady wzroku?

słaby wzrok
Author: JZO
Source: JZO
Wiele ludzi o tym nie wiea, lecz oczy lubią patrzeć daleko, ponieważ wtedy odpoczywają. Tymczasem spędzając czas przed komputerem cały czas wpatrujemy się na będący blisko ekran monitora. Towarzyszące tej czynności napięcie mięśni powoduje, iż oczy stają się obciążone jak i zmęczone. Długie wpatrywanie się w ekran oznacza również, iż rzadziej mrugamy.

operacja katarakty soczewki- przydatne porady

okulista
Author: MilitaryHealth
Source: http://www.flickr.com
Katarakta to zmętnienie naturalnej soczewki w obrębie oka. Jest jedną z głównych powodów pogorszenia, lub ubytków widzenia u ludzi starszych. Katarakta pojawia się w procesie starzenia się oczu, lecz jest w stanie do niej doprowadzić także uraz oka, niektóre choroby a nawet niektóre leki.