wzrok

Ciekawe artykuły

Ortokorekcja przedstawiana jest osobom z krótkowzrocznością, pomaga ona żyć bez soczewek

Author: http://www.sxc.hu
Możemy zrezygnować z zakładania okularów. Nierzadko jest tak, że kiedy ktoś usłyszy, że posiada minusową wadę wzroku, to godzi się od razu z tym, że już do końca życia będzie musiał zakładać okulary, lub specjalne soczewki, co nie zawsze okazuje się być miłe.

Jakie są dostępne najodpowiedniejsze nieinwazyjne i operacyjne techniki leczenia wad wzroku?

operacja
Author: Onkologikoa San Sebastián
Source: http://www.flickr.com
Różnego rodzaju wady wzroku są znacznym problemem na dzień dzisiejszy. Niepokoi przykładowo fakt, że spotykają coraz młodsze osoby. Przyczyny tego stanu rzeczy są różnorakie. Obecnie są to w dużym stopniu względy wynikające z trybu życia prowadzonego przez coraz większe grupy ludzi. Jest to mianowicie tryb życia w większości siedzący, przewidujący wielogodzinne siedzenie przed monitorem komputera. Bierze się to często z typu pracy, jaką się posiada. Ludzie tacy powinni jednak rekompensować sobie niedobory ruchu i aktywności, a często tak się nie dzieje. Do skutków posiadania siedzącego trybu życia zalicza się nadwaga, wady postawy, jak również wady wzroku. Tym ostatnim można zapobiegać, zapewniając odpoczynek oczom. Pomocne są w tym spacery, najlepiej na łonie natury. Gdy jednak taka wada już wystąpi albo ma charakter wrodzony, można z nią walczyć różnymi sposobami. Klinika okulistyczna jest miejscem, gdzie można zbadać stan swojego wzroku i otrzymać poradę co do dalszego postępowania.

W jaki sposób dbać o oczy? Co poradzić, gdy wystąpią poważne wady wzroku?

słaby wzrok
Author: JZO
Source: JZO
Wiele ludzi o tym nie wiea, lecz oczy lubią patrzeć daleko, ponieważ wtedy odpoczywają. Tymczasem spędzając czas przed komputerem cały czas wpatrujemy się na będący blisko ekran monitora. Towarzyszące tej czynności napięcie mięśni powoduje, iż oczy stają się obciążone jak i zmęczone. Długie wpatrywanie się w ekran oznacza również, iż rzadziej mrugamy.

Soczewki kontaktowe – o co warto jest się obecnie zatroszczyć w pierwszej kolejności, by ich użytkowanie było komfortowe?

soczewki
Author: Aaron Stidwell
Source: http://www.flickr.com
Obecnie, osoby które mają wadę wzroku nie muszą walczyć z żadnymi ograniczeniami. Dlaczego? Głównie, ze względu na możliwość skorzystania z dostosowanych do ich oczekiwań okularów. Kiedy ktoś nie chce albo nie lubi ich noszenia, alternatywą są soczewki kontaktowe. Oba rozwiązania cechują się bardzo dużym zainteresowaniem. O co należy zadbać, jeżeli planuje się noszenie soczewek kontaktowych?

operacja katarakty soczewki- przydatne porady

okulista
Author: MilitaryHealth
Source: http://www.flickr.com
Katarakta to zmętnienie naturalnej soczewki w obrębie oka. Jest jedną z głównych powodów pogorszenia, lub ubytków widzenia u ludzi starszych. Katarakta pojawia się w procesie starzenia się oczu, lecz jest w stanie do niej doprowadzić także uraz oka, niektóre choroby a nawet niektóre leki.