ECO

Ciekawe artykuły

Intrygują cię nowoczesne rozwiązania wykorzystujące zasoby przyrodnicze - ekologia w domu oraz firmie

zbiornik
Source: pixabay.com
Współcześnie coraz więcej powiada się o zużytkowaniu naturalnych surowców lub źródeł energii. Szczególnie dotyczy to mniejszych domostw, w jakich tak naprawdę dopuszczalne jest takie wyzyskiwanie zapasów natury, jakie zaspokaja wszelkie potrzeby. Nie ulega wątpliwości, że jest to zdecydowanie łatwiejsze aniżeli kiedyś, bowiem dostęp do nowszych technologii pozwala każdemu wykorzystać promienie słoneczne do ogrzania domu, a wodę deszczową do licznych celów.

W wypadku, jeżeli namyślasz się, jak ogrzewać swoje mieszkanie, dowiedz się więcej o ogrzewaniu na gaz

ogrzewanie, kaloryfer
Source: pixabay.com
Znaczne zanieczyszczenie powietrza okazuje się przyczyną debat na temat konieczności określenia dobrych oraz nieszkodliwych metod ogrzewania domów. Przestarzałe piece, wysokie zużycie węgla słabej jakości, jak też nieustanne palenie przeróżnych śmieci, przyczynia się do poważnego zanieczyszczenia powietrza i powstawania smogu. Coraz więcej osób waży się przemienić model ogrzewania na gazowy.

Czy warto studiować ochronę przyrody

Odpady
Author: Florian Kreitmair
Source: http://www.flickr.com
Słowo „eko­logia” jest nie­ob­ce na­wet przedszkolaczkom, dokładnie se­gregującym śmieci, pa­miętającym o precyzyjnym zakręca­niu kurka w kranie bądź uczest­niczącym w corocznych ak­cjach porządkowania globu. Prężnie ro­z­wijający się przemysł, bo­om samochodowy i bezkarne ko­rzystanie z zasobów przy­ro­dy wywołały bezsporne, ne­ga­tyw­ne zmiany w śro­dowisku przy­rod­ni­czym. Razem z ro­z­wojem cywilizacji postępuje skażenie po­wie­trza, wo­dy i gle­by.

Środowisko jest niezrównanie ważne - tylko czy aby na pewno zdajemy sobie z tego sprawę

środowisko
Author: Mario M
Source: http://www.flickr.com
Śmieci – produkujemy je wszyscy, i to w ogromnych ilościach. Często w zasadzie nie myśląc. Nie mamy świadomości tego, że gdybyśmy wyłącznie chcieli, moglibyśmy zdecydowanie ograniczyć ich ilość. Tymczasem każdego dnia wynosimy do zsypu choćby jeden, a często wręcz kilka worków śmieci. Jeśli natomiast mieszkamy na wsi, stawiamy przed dom w określonym terminie wielkie pojemniki z odpadami. Robimy to całkowicie bezrefleksyjnie. A szkoda. Nie myślimy o naszym środowisku, o planecie.

Folia polietylenowa - nieodłączny element każdej budowy

zakup
Author: Gunnar Bothner-By
Source: http://www.flickr.com
Budowanie domu jest dzisiaj dużo prostsze niż przed kilkoma dekadami. W składach z materiałami budowlanymi znajdziemy tysiące akcesoriów, których celem jest nie tylko ułatwienie pracy członkom ekipy, ale również zapewnienie bezpieczeństwa i większej solidności poszczególnych elementów domu czy mieszkania.


Jednym z produktów, który znajduje zastosowanie na każdej budowie jest tak zwana folia PE.

Jakim sposobem wypada segregować odpady - ekologia w domu

zbiorniki
Source: http://environmental.kingspan.pl/
O segregacji odpadów mówi się aktualnie istotnie wiele, jednakże nie w każdym domu panuje zwyczaj ich sortowania. Tymczasem segregacja odpadów jest faktycznie istotna i ma istotny wpływ na nasze środowisko. Ponadto nie jest wcale czasochłonna - porządkowanie odrzutów nie zajmie nam dużo więcej czasu aniżeli pospolite, powszednie wyrzucanie śmieci. Żeby segregować odpady powinno się przede wszystkim wiedzieć, jakie rozróżniamy aktualnie modele kontenerów na śmieci.

Pages