ECO

Ciekawe artykuły

Środowisko jest niezrównanie ważne - tylko czy aby na pewno zdajemy sobie z tego sprawę

środowisko
Author: Mario M
Source: http://www.flickr.com
Śmieci – produkujemy je wszyscy, i to w wielkich ilościach. Nieraz wręcz nie myśląc. Nie zdajemy sobie zupełnie sprawy z tego, iż gdybyśmy tylko chcieli, moglibyśmy bardzo zmniejszyć ich ilość. Tymczasem codziennie wynosimy do zsypu przynajmniej jeden, a niejednokrotnie wręcz kilka worków odpadów. Jeśli zaś mieszkamy na wsi, wystawiamy przed dom w konkretnym terminie wielkie pojemniki z odpadami. Robimy to całkiem bez refleksji. A szkoda. Nie rozmyślamy o naszym środowisku, o planecie.

Kto może zapewnić darmowy przewóz tak zwanych elektrośmieci?

sport
Author: Jaidi Amal
Source: http://www.flickr.com
To trochę zaskakujące, lecz wiele osób nie wie, że markety, w jakich kupujemy stosunkowo ciężkie artykuły gospodarstwa domowego, posiadają obecnie obowiązek zabrać od nas należący do nas stary i nieprzydatny już sprzęt.

Złe strony kopalni odkrywkowej - dlaczego zmieniają środowisko?

Kopalnia odkrywkowa
Author: Ken Lund
Source: http://www.flickr.com
Kopalnia odkrywkowa formowana jest, przeciwnie do podziemnej, na powierzchni ziemi. Wydobywanie surowców polega na wykopywaniu kolejnych warstw. Chociaż ze względów związanych z ekonomią taki sposób wydawać się może bardzo dobry, niestety jest szkodliwy dla środowiska. Dlaczego tak się dzieje?

Jak można magazynować wodę

woda
Author: Jaidi Amal
Source: http://www.flickr.com
Składowanie wody jest szczególnie ważne w sprawach niedostatku wody. Pomimo tego, iż nie żyjemy w kraju, w jakim gospodarka wodna byłaby zmienna, to nigdy nie wiemy co sprowadzą następne lata oraz czy nie przybędzie jej upadek. Taka sytuacja zdołałaby być tragiczna w skutkach, wskutek tego należałoby dowiedzieć się, jak wolno przechowywać wodę.

Śmieci już nie będą kłopotem

gospodarka odpadami wrocław
Author: Scott.Symonds
Source: http://www.flickr.com
Nieistotne, czy mamy spore gospodarstwo domowe czy prowadzimy przedsiębiorstwo, śmieci mogą być naszym utrapieniem, jeżeli nie wiemy komu je oddać. Dziś owe informacje są wszędzie dostępne, wystarczy wyłącznie po nie sięgnąć.


Trzeba zacząć od tego, że wszyscy właściciele domów a także przedsiębiorcy muszą płacić gminie sporego miasta za wywózkę odpadów, jeżeli gmina bierze na siebie obowiązek zajmowania się odpadami komunalnymi, tak, jak Wrocław.

Sklep z ekologiczną żywnością z najlepszych upraw

Ekologiczna deska
Author: Epicueran®
Source: Stereodesign.pl
Stałe życie w pośpiechu, nerwy, napięcie w pracy, obowiązki rodzinne imnóstwo innych czynników wpływa negatywnie na nasz stan zdrowia. Żyjąc w ciągłym zmęczeniu jesteśmy niezwykle podatni na choroby i zakażenia. Żeby się przed tym ustrzec warto podjąć pewne kroki w kierunku lepszego życia. Aby cieszyć się zdrowiem nie potrzeba wielkiej rewolucji.

Ciekawe szkolenia okazują się bardzo istotne, dowiedz się, jakie opłaca się przeprowadzać w Twojej jednostce

szkolenia dla firm
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com
Dzisiejsza propozycja szkoleń okazuje się bardzo urozmaicona oraz ciekawa. Dopasowuje się ona do okoliczności oraz wymagań rynku, jak też do przepisów, które bardzo często się zmieniają i nakładają na właścicieli przedsiębiorstw liczne wymagania. Powinno się zapoznać się z możliwościami wykonywania przeróżnych szkoleń, gdyż pomagają one jeszcze lepiej prowadzić swoją działalność, podnieść efektywność firmy, jak również zatroszczyć się o środowisko naturalne.

Pages