warzywa

Ciekawe artykuły

Większość z nas mogą w pewnym momencie dotknąć różne problemy ze zdrowiem

Lekarstwa
Author: Travis Wise
Source: http://www.flickr.com
Stresujący tryb życia, niewłaściwa dieta i brak ruchu mogą spowodować u niejednej osoby różne dolegliwości. Szczególnie kiepska dieta ma ogromne znaczenie na pracę układu pokarmowego.

Dlaczego warto sięgać po kosmetyki naturalne?

zdrowie
Author: Wellness GM
Source: http://www.flickr.com
Składniki chemiczne w niekorzystny sposób wpływają na nasz organizm, dlatego watro minimalizować jej wpływ. Jest ona ukryta w posiłkach oraz kosmetykach. Powiększa się grono osób, które świadomie unikają chemii z substancji, które dostarczają do swojego organizmu. Słowo naturalne stało się bardzo na topie. Zdarza się jednak, że napis na etykiecie zapewniający naturalny skład. Naturalnym składem charakteryzują się kosmetyki eko i bio, jednak cechuje je krótki czas przydatności do użycia.

Czym jest dieta raw? O co w niej chodzi i czy warto stosować ją w swoim życiu?

warzywa
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com
Dieta raw food to głównie produkty pochodzenia roślinnego. Czyli zalicza się tu świeże owoce i warzywa, ale również kiełki, orzechy albo nasiona. W jej skład jednak mogą także wliczać się owoce morza, jajka i mięso. Wszystko dotyczy przekonań, a każda osoba powinna sama dobrać sobie swoją dietę.

Makaron w sałatce – czy faktycznie tuczy?

sałatka grecka
Author: www.SmakProstoty.pl
Source: www.SmakProstoty.pl
Dietetycy już od bardzo dawna przekonują, że śniadanie jest najistotniejszym posiłkiem podczas dnia. Ma dawać wielką siłę, zapewniać sprawność umysłu i tę fizyczną oraz wspomóc prawidłowy rozwój naszych dzieciaków i nastolatków. Sporządzanie wartościowego posiłku wymaga oczywiście pewnej kompetencji, ale tę z powodzeniem można zdobyć czytając książki (nawet te kulinarne) lub czytając powierzchownie stosowne artykuły na stronach www lub w tygodnikach. Z drugiej strony nie trzeba być jednak specjalistą w zakresie żywienia, aby postawić na stole posiłek równie pożywny, jak i pysznie się prezentujący.

Surowa dieta. Przeczytaj najważniejsze newsy

bardzo smaczne jedzenie raw
Author: Jennifer
Source: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie także większa liczba osób decyduje się na przejście na dietę wegetariańską albo wegańską - http://rawfoods.pl/. Czasami również narzucają tę dietę swoim pociechom, co może mieć niezwykle szkodliwe następstwa dla ich wzrostu. Dzieci bowiem wymagają bardzo bogatego i zróżnicowanego żywienia by ich rozwój mógł przebiegać prawidłowo. Sposób odżywiania, który pasuje osobom dorosłym bywa więc niekorzystny dla najmłodszych. Z drugiej strony jednak duża ilość warzyw i owoców w posiłkach zawsze wpływa pozytywnie na człowieka.

Jak dobrze troszczyć się o rośliny w swoim ogrodzie? Zanim zdecydujesz przeczytaj nasze podpowiedzi

zadbany ogród
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
Tam, gdzie mieszkają ludzie pojawiają się różnego rodzaju gryzoni. Mnóstwo z nas walczy z nimi wykorzystując różnego rodzaju preparaty. Bardzo dużo mrówek jak również i innych nieprzyjemnych owadów pojawia się przede wszystkim w blokowiskach. Tam także bardzo wiele osób stosuje wszelkiego rodzaju opryski. Niebywale popularny jest preparat na mrówki (http://e-hortico.pl/pl/p/SUBSTRAL-Zwalcza-mrowki-100g/3831). Oczywiście można wykorzystywać go też w domkach jednorodzinnych lub też na działce.

Jak skutecznie dbać o swoje zdrowie? Dowiedz się więcej o wodzie alkalicznej

badanie czystości wody
Author: Department of Foreign Affairs and Trade
Source: http://www.flickr.com
Bez tej cieczy nigdy na naszej planecie nie narodziłoby się życie. To podstawowy składnik, który sprawia, że organizmy działają. Od dnia, gdy naukowcy zauważyli, że woda jest naczelnym czynnikiem przy tworzeniu się organizmów, człowiek próbuje odnaleźć jakiekolwiek ślady życia na ciałach niebieskich. Wystarczy, że na ciele niebieskim pojawi się woda ciekła, by pojawiły się małe formy życia.

Pages