światło

Ciekawe artykuły

Światło w ogrodzie

Lampy ogrodowe
Author: garryknight
Source: http://www.flickr.com/photos/garryknight/2397442498/
Dom pod miastem to dla wielu ukoronowanie marzeń o wygodnym życiu na wsi. Niemniej, aby nasz dom przynosił nam nas cieszył, lepiej zatroszczyć się także o teren dookoła. Mowa tu oczywiście o ogrodzie i aranżacji roślinnej, jednak równie ważne jest trafne oświetlenie zewnętrzne budynku. Poprawnie rozlokowane lampy ogrodowe podkreślą walory nawet najmniejszego ogródka, a z dużego ogrodu dobrze dobrane oświetlenie ogrodowe sprawi że będzie on bajkowy.

Jak wolno skutecznie kurować depresję z wykorzystaniem światłoterapii?

światło
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
Multum osób zmaga się w dzisiejszych czasach z depresją, problem ten dotyczy zarówno kobiet jak także mężczyzn, młodszych oraz starszych. Depresja może być wywołana przez sporo różnych przyczyn, czasami niezwykle poważnych, takich jak choćby traumatyczne doświadczenia, rodzaju śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, twarda choroba i multum innych.

Garść praktycznych rad, jak zbudować unikatową atmosferę w naszym ogrodzie

ogród
Author: EccoWood
Source: EccoWood
Z racji tego że zbliża się letnia pora, coraz częściej myślimy o tym, żeby więcej czasu spędzać na wolnym powietrzu. A gdzie ów czas biegnie przyjemniej, jak nie w ogrodzie? Można śmiało powiedzieć, ze prawdziwymi szczęściarzami okazują się ci, którzy stają się posiadaczami domów parterowych położonych na obszarze wiejskim. To oni mogą cieszyć się porannym śniadaniem w ogrodzie albo grillem urządzonym o zmierzchu w tym właśnie miejscu. A jeśli już o wieczornej porze mowa, to również wtedy przydaje się oświetlenie, czy to w postaci wspaniałych lamp, czy to w formie niewielkich lampek solarnych.

Oswietlenie led raduje się w tej chwili dużym powodzeniem

oświetlenie led
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Oswietlenie przemyslowe led to właściwe rozwiązanie

Powinniśmy wiedzieć, że jakość oświetlenia, które mamy jest naprawdę istotna, bez względu na to, gdzie je właśnie stosujemy. Wszędzie powinno okazać się być ono na tyle rozjaśnione, żeby wszystko dało się z łatwością dojrzeć.

Modne domy ekologiczne

Każde wnętrze przeznaczone pod aktywność usługową, na przykład na kawiarnię albo salon fryzjerski, oprócz odpowiedniego wyposażenia fachowego a więc odpowiednio: bufetem, ekspresem do kawy, lustrami, suszarkami itd. potrzebuje rozwiązania na niespotykany wygląd. Można to osiągnąć na rozmaite sposoby. Warto zaznaczyć, że chodzi między innymi o stosowanie światła LED jako jedynego źródła światła. O ile światło ledowe znakomicie sprawdzą się jako atrakcyjne źródło światła, o tyle ich montowanie jako jedynego źródła oświetlenia w mieszkaniu nie jest dobrym pomysłem.

Oświetlanie przystosowane do potrzeb konsumenta

Żarówka diodowa LED G9
Author: MAX-LED
Source: http://www.max-led.pl
Dzieje się tak, gdyż żarówki Diodowe wcale się nie grzeją, zatem energia w ich wypadku wykorzystana jest tylko do świecenia. Poza tym żarówki ledowe świecą daleko dłużej, bo około 45 000 h., nie są podatne na uszkodzenia czy okoliczności pogodowe i nie zawierają metali ciężkich, z tej przyczyny są całkiem pewne dla naszego zdrowia i dla środowiska. Oświetlenie ledowe wpływa pozytywnie na wygląd łazienki, tworząc wyjątkowy nastrój. Te małe żarówki, bowiem można układać na suficie w różnego rodzaju konstelacje i dozować natężenie światła. Dzięki temu można urzeczywistnić swoje marzenia o pokoju z oświetleniem typu Star Trek, mieć na suficie rozświetlone, nocne niebo czy też słońce.

Światło w ogrodzie

Lampy ogrodowe
Author: garryknight
Source: http://www.flickr.com/photos/garryknight/2397442498/
Oświetlenie dekoracyjne zdobywa mnóstwo zwolenników, którzy widzą w tym szansę na dobre oświetlenie, które będzie ponadto połączone z walorami estetycznymi, które nie przejdą bez echa. Lampy kryształowe są jednym z częstszych wyborów klientów, którzy pragną sobie sprawić taką jakość. Lampy kryształowe (sprawdź: asortyment) cechują się tym, że mają unikatowy styl, który tworzy atmosferę pomieszczenia. Tradycyjne rozwiązania, które przez długi czas wiodły prym w tym segmencie odchodzą w zapomnienie, albowiem poszukiwane są nowe, świeże rozwiązania, które kuszą nowych klientów. Istotna jest kwestia oświetlenia, gdzie coraz częściej mówi się o oświetleniu punktowym, ledowym czy halogenowym.