Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

Bardzo istotne badania dla przyszłej mamy? Czy zdajesz sobie sprawę, iż są one niezbędne? Wbrew rożnym opiniom, są stuprocentowo sprawdzone

Ciekawe artykuły

Badania prenatalne są niezbędne, bo dzięki nim można poznać wady i choroby płodu, w dość wczesnym okresie ciąży. Dzięki takim badaniom przyszli rodzice są w stanie się dowiedzieć różnych informacji, na przykład o chorobie genetycznej czy określonych wrodzonych wadach, a również jakie skutki takie coś może przynieść. Co więcej, diagnostyka prenatalna to szansa na wykrycie różnych chorób, jak mukowiscydoza, zespół Downa, hemofilia czy fenyloketonuria. Niektórzy rodzice podchodzą do tego badania z dystansem bojąc się nawet takich badań, ale nie powinni się w ogóle tego obawiać, ponieważ badania te są całkowicie bezpieczne.
ciąża
Author: Mario Emiliano Fernandez
Source: http://www.flickr.com
Badanie prenatalne NFZ są darmowe. Nie trzeba płacić za badania nieinwazyjne, to oznacza USG razem z badaniami biochemicznymi. Jednocześnie, kiedy pojawiają się wskazania, jakie wynikają z uzasadnionego ryzyka można przeprowadzić też diagnostykę inwazyjną, co znaczy wykonanie amniopunkcji z badaniem genetycznym płynu a także poradą genetyczną. Wiadomo, jeśli pragniemy wykonania tych badań powinniśmy być ubezpieczeni, trzeba również mieć skierowanie z ustalonym kryterium do Programu Badań Prenatalnych. Najlepiej, jak pacjentka ma skierowanie od lekarza ginekologa, nadają się też skierowania wystawione w prywatnych gabinetach ginekologicznych.


Jednakowoż zdarza się, że badanie nieinwazyjne są niewystarczające, w tym wypadku jesteśmy zmuszeni zrobić badanie inwazyjne. Do takich badań możemy zaliczyć: amniopunkcję, biopsję trofoblastu czy kordocentezę. Amnipunkcja polega na pobraniu próbki płynu owodniowego, które otacza dziecko do analizy laboratoryjnej. Biopsja to pobranie dość cienką igłą próbki kosmków – są to tak zwane mikroskopijne wrostki, tworzą one główną masę trofoblastu, następnie ich badanie laboratoryjne. Kordocenteza zaś jest w największym stopniu trudna do wykonania, gdyż wiąże się to z pobraniem krwi z pępowiny (tamta strona na gyncentrum.pl). Do badań inwazyjnych można zaliczyć także diagnostykę preimplantacyjną, robi się ją jeszcze u zarodków, dopiero przed podaniem ich do jamy macicy w trakcie procedury in vitro.
ciąża
Author: Administración Nacional de la Seguridad Social
Source: http://www.flickr.com
Badania prenatalne są niezwykle ważną częścią dbania o siebie, jak i dziecko w czasie ciąży. Ich podstawowe wykonanie, czyli diagnostyka nieinwazyjna, gwarantuje wiedzę, jaka na pewno przyda się w przypadku jakichś kłopotów. Dzięki nim dość wcześnie możemy podjąć leczenie. Jak też zostało powiedziane, tego typu badania nie są niebezpieczne dla dziecka, jak i dla matki.

Nie czekaj - jeżeli przypadły Ci do gustu interesujące informacje, to zajrzyj w podany link i czytaj również nowy artykuł.

Wszystko odbywa się bezstresowo, nie ma żadnych zagrożeń.