Porady ogrodniczki

Ciekawe artykuły

Jakie elementy powinno się nabyć do naszego ogrodu?

Spędzanie gorących dni w naszym przydomowym ogrodzie ewidentnie jest niezmiernie atrakcyjnym sposobem na zaaranżowanie wolnych dni. Duża część z nas potrzebuje przebywać na świeżym powietrzu w otoczeniu własnego domu jednorodzinnego. W tym miejscu natomiast powinno się uświadomić sobie, że stan naszych ogrodów zostawia nam często dużo do życzenia.

Jeśli szukamy ozdobnych doniczek do swoich roślin, to warto zajrzeć do sieci i przeglądnąć propozycje sklepów

Liliowiec ogrodowy
Author: thisisbossi
W przypadku gdy chcemy udekorować ogród, taras albo salon oraz uwielbiamy kwiaty, to powinniśmy kupić właściwe doniczki. Te oferowane w sklepach bez wątpienia okażą się użyteczne, a zatem będziemy mogli się skupić na walorach estetycznych.


Kiedy chcemy kupić duże donice, to warto przeglądnąć asortyment sklepów w sieci.

To już wiosna, czas żeby przygotować ogród na wiosnę. Jak to zrobić? Najistotniejsze to pamiętać o podstawach, czyli o wertykulacji

Ogród z pięknym trawnikiem
Author: Berlt Watkin
Source: https://www.flickr.com
Nadchodzi wiosna, a to najkorzystniejszy czas, żeby pomyśleć o naszym ogrodzie, czyli także o trawniku. Każdego roku mówimy, że z pewnością lepiej o niego zadbamy, żeby wyglądał ładnie, zdrowo, zielono oraz gęsto. Jednakże zanim będziemy przystępować do działania nie można zapomnieć, iż po pierwszej najważniejsza jest wertykulacja trawnika. Jest ona bardzo istotna.

Jeśli pragniemy, by nasz ogród był imponujący, to musimy dbać o rosnące w nim rośliny

laboratorium
Author: per egevad
Source: http://www.flickr.com
Dbanie o swoją działkę jest zajęciem dość złożonym i wymagającym sporej ilości czasu. Zanim się za to zabierzemy, dobrze będzie zdobyć parę wartościowych porad w Necie.


Na początku musimy postanowić, jakie nasiona traw chcemy posiać na własnej działce.

Wymyślna, pomysłowa i nowoczesna aranżacja ogrodu - pomysły oraz inspiracje

Ogród na wsi
Author: Sideshow Bruce
Source: http://www.flickr.com
Każdy kto ma ogród naturalnie doskonale wie, iż pracy w ogrodzie zawsze jest dużo. Wystarczy parę dni wolnego, aby zaraz pojawiły się niechciane chwasty czy też zwiędły kwiaty. Niezależnie od tego czy w ogrodzie hodujesz kwiaty albo może warzywa lub owoce - pracy zawsze jest multum.

Jak sprawić, by nasz ogród rozkwitnął na wiosnę?

Ogród w lipcu
Author: ricoeurian
Source: www.flickr.com
Najnowsze trendy w projektowaniu ogrodów wyznaczają inspiracje ekologiczne. Na topie jest teraz naturalność i swoboda w ogrodach, a kreatorzy mówią, że im mniejsza ingerencja w rośliny, tym ciekawszy rezultat osiągniemy. Naturalny ogród nie powinien kopiować natury, a dawać poczucie obcowania z nią.

Pages