Porady ogrodniczki

Ciekawe artykuły

Samonawadniające doniczki dla zabieganych miłośników kwiatów

chatka, domek letniskowy
Z reguły kochamy rośliny w mieszkaniu czy też na balkonie, ale co zrobić, gdy nie mamy czasu, czy też głowy, aby pamiętać o ich podlewaniu.


Donice balkonowe z nawadnianiem to niesłychanie komfortowe i praktyczne podejście dla tych wszystkich, którzy chcą nasycać się ładnymi kwiatami bez konieczności codziennego nawadniania ich.

Jakie elementy powinno się nabyć do naszego ogrodu?

Spędzanie gorących dni w naszym przydomowym ogrodzie bez wątpliwości jest wyjątkowo komfortowym sposobem na zorganizowanie wolnych dni. Spora część z nas potrzebuje przebywać na świeżym powietrzu w otoczeniu prywatnego domu. W tym miejscu jednak warto zauważyć, że stan naszych ogrodów zostawia nam w wielu przypadkach mnóstwo do życzenia.

Ogród zimowy przy domu, oznacza to ogród rozkwitający i zieleniący się cały rok.

kwiaty do ogrodu
Author: Swallowtail Garden Seeds
Source: http://www.flickr.com
Ogród zimowy, czy jak inni wolą go nazywać przydomowa cieplarnia, jest nie tylko rodzajem przeszklonej przybudówki wypełnionej roślinnością. Współczesne cieplarnie mogą spełniać dużo funkcji. Mogą tworzyć płynne połączenie domu z ogrodem, mogą być rodzajem otwartego oszklonego salonu lub nasłonecznionej jadalni „pod chmurką”, zapewniającą oryginalny dom i wnętrze. Jeżeli planujemy, by nasz przeszklony lokal był jednocześnie jadalnią czy salonem, lepiej usytuujemy go na północnej ścianie budynku, gdzie temperatura i nasłonecznienie zazwyczaj jest umiarkowane.

Składzik narzędziowy - pomocnicze pomieszczenie dla majsterkowiczów.

Narzędzia budowlane
Author: geishaboy500
Source: www.flickr.com
Domek narzędziowy Wrocław można zdobyć właściwie w każdym sklepie z tego typu produktami. Jest to idealny sposób na utrzymanie czystości w ogródku jak również w garażu, dzięki specjalnie do tego wydzielonemu miejscu które wytwarza składzik narzędziowy.

Leżaki z technorattanu są bardzo wygodne

Ogród
Author: CCFoodTravel.com
Source: http://www.flickr.com
Co musi pojawić się w naszym ogrodzieGdy przyjdziemy do wniosku, że chcemy, żeby nasz ogród okazał się miejscem, w którym miło będziemy mieli szansę wypocząć po całym dniu, to trzeba się namyślić, co pragniemy w nim postawić. Czy powinien się tam znaleźć stolik, krzesła, hamak, huśtawka, a być może planujemy postawić cały namiot, w którym będziemy mieli szansę siedzieć? Im lepiej zaplanujemy przestrzeń naszego ogrodu, tym bardziej będzie nam się ona podobała, a co się z tym łączy, tym chętniej będziemy w nim przesiadywali.

Części do kosiarki rotacyjnej, części do agregatu - kilka wskazówek

kosiarka
Author: Ken Walton
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy rolnicy mają sporo maszyn. Bywa tak, że jakaś z części starej nieużywanej maszyny przydaje się do zupełnie innego urządzenia, które teraz jest przez nas używane. A wśród maszyn rolniczych poza różnego typu ciągnikami czy siewnikami albo piłami są też kosiarki rotacyjnej. Zdarza się, że niektóre maszyny jak się popsują to na amen, nie ma zmiłuj należy kupić następne, bo ich maszyn nie da się już zreperować. Na szczęście, jeśli kosiarka rotacyjna będzie szwankowała, wtedy można kupić części do kosiarki rotacyjnej.

Pages