Porady ogrodniczki

Ciekawe artykuły

Jeśli pragniemy, by nasz ogród był imponujący, to musimy dbać o rosnące w nim rośliny

laboratorium
Author: per egevad
Source: http://www.flickr.com
Dbanie o swoją działkę jest zajęciem raczej złożonym oraz wymagającym dużej ilości wolnego czasu. Nim się za to weźmiemy, warto uzyskać parę przydatnych rad w Internecie.


Na początku musimy zdecydować, jakie nasiona traw chcemy posiać na swojej działce.

Czym jest w sumie arborystyka? Co wiemy o tym pojęciu? Jak prezentują się perspektywy rozwijania się takiej dziedziny?

Przycinanie drzew owocowych
Author: P_Keigan
Source: http://www.flickr.com
Co konkretny czas spotykamy frazy niby nowe, choć istniejące już od dawna. Jest tak, bo stają się znane dla szerszego grona specjalistów i dzięki temu cieszą się popularnością. Tak jest bez wątpienia z arborystyką. Jest to dziedzina praktyczna, jednakże o podstawach, która tym bardziej dynamicznie może rozwijać się w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodnie, ale też Polsce.

Składzik narzędziowy - pomocnicze pomieszczenie dla majsterkowiczów.

Narzędzia budowlane
Author: geishaboy500
Source: www.flickr.com
Domek narzędziowy Wrocław można odszukać właściwie w każdym sklepie z tego typu tworami. Jest to kapitalny sposób na utrzymanie harmonii w ogrodzie jak również w garażu, dzięki specjalnie do tego odgrodzonemu miejscu które wytwarza składzik narzędziowy.

Co można ciekawego postawić w swoim ogrodzie, żeby stał się on funkcjonalny i praktyczny, a równocześnie ładny.

warunki
Mając swój ogród można pomyśleć o tym, żeby go urządzić w jakiś ciekawy sposób. Różnych możliwości pod tym względem jest rzeczywiście sporo, pomysłów i inspiracji również. Nie ma żadnego problemu, żeby przeznaczyć jego fragment na przykład na uprawianie jakiś krzewów czy roślin.

Ogród zimowy przy domu, oznacza to ogród rozkwitający i zieleniący się cały rok.

kwiaty do ogrodu
Author: Swallowtail Garden Seeds
Source: http://www.flickr.com
Ogród zimowy, czy jak inni wolą go określać przydomowa oranżeria, jest nie tylko rodzajem przeszklonej przybudówki zapełnionej roślinnością. Współczesne cieplarnie mogą spełniać dużo funkcji. Mogą ustanawiać płynne zespolenie domu z ogrodem, mogą być formą otwartego przeszklonego salonu lub nasłonecznionej jadalni „pod chmurką”, zapewniającą oryginalny dom i wnętrze. Jeżeli planujemy, aby nasz oszklony lokal był jednocześnie jadalnią czy salonem, lepiej usytuujemy go na północnej ścianie domu, gdzie temperatura i nasłonecznienie zazwyczaj jest umiarkowane.

Wykorzystanie naturalnych tworzyw jakimi są kamienie

otoczaki
Source: flickr.com
Kamień to tworzywo naturalne, do jakiego ludzie od zawsze mieli dobry dostęp. Z tego powodu jest on wykorzystywany do różnorodnych celów. Zazwyczaj kamienie stosuje się w budownictwie, do stawiania i pokrywania różnorodnych elementów. W dawnych czasach większą część siedzib ludzkich stawiano z kamienia. Rozmaite zamki i pałace zbudowane z tego tworzywa przetrwały do dziś w doskonałym stanie, co świadczy o kunszcie budowniczych i trwałości tworzywa.

Jakimi metodami odpowiednio radzić sobie z kretami?

kretowisko
Author: Dulup
Source: https://www.flickr.com
Krety na działce czy też w ogrodzie mogą być istotnie ogromnym problemem. Te małe zwierzątka potrafią wręcz zdemolować kompletny ogród, nad jakim pewno mocno pracowaliśmy i dalej pracujemy. Chociaż krety są współcześnie pod ochroną, w związku z tym zabijanie tych drapieżników jest nielegalne. Z pewnością nie winniśmy więc tego wykonywać. W jaki sposób więc poradzić sobie z kretami? Najbardziej słynnym i aktywnym sposobem na te szkodniki jest siatka na krety.

Pages