Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

Usuwanie znacznej otyłości

Ciekawe artykuły

Otyłość aktualnie jest zjawiskiem dotyczącym dużego odsetka społeczeństw. Efekty takiego stanu rzeczy są dość groźne. Osoba z otyłością miewa problemy z samodzielnym poruszaniem się. W skrajnych przypadkach osoba ta będzie znajdować się wyłącznie w pozycji leżącej, ponieważ nie jest już w stanie wstać z łóżka. Z kolei im większy stopień otyłości, tym większa liczba różnego rodzaju chorób może z tego wyniknąć.
Wynika to na przykład z faktu, że pokryte tłuszczem narządy nie mogą prawidłowo funkcjonować. Osoby otyłe posiadają również najczęściej wysoki poziom cholesterolu, co także może przynieść groźne dla zdrowia skutki. Jest sporo środków do Zwalczania otyłości. Najczęściej jest mowa o konieczności odchudzania się, jednak w sytuacji wysokiego stopnia otyłości niekiedy staje się to niewykonalne. Konieczne jest wówczas zastosowanie metod bardziej zaawansowanych, na przykład przy zastosowaniu leków lub poprzez zabieg operacyjny.

Zmniejszenie żołądka
Jedną z dość chętnie wybieranych metod pozbywania się otyłości jest operacja zmniejszenia żołądka. Jej skuteczność jest szacowana jako wysoka, zazwyczaj także operacja nie powoduje późniejszych powikłań. Dzięki zmniejszeniu żołądka z otyłości mogą wyjść osoby nawet w bardzo skrajnych przypadkach. Ten sposób jest stosowany w sytuacjach, gdy ludzie otyli nie są w stanie wstać z łóżka.

Jeśli omawiany tutaj wpis zajął Cię i pragniesz więcej, to z pewnością spodoba Ci się link do witryny restauracja legionowo, gdzie znajdziesz sporo treści.

W ten sposób można stracić nawet do stu kilogramów na przestrzeni paru lat.
Kiełbasa ostrołęcka z salsą paprykową
Author: ZM Pekpol
Source: ZM Pekpol
Wielu osobom ta metoda wręcz uratowała życie, ponieważ otyłość w takim stopniu grozi niebezpiecznymi chorobami oraz przykładowo zawałem serca.

Bajpasy i opaska
Istnieją też inne metody operacyjne, które doceniło wiele osób. Jedną z nich jest umieszczenie specjalnej opaski na żołądku. Ucisk, jaki wywiera ona na organ wywołuje spadek apetytu i wcześniejsze uczucie sytości.
Dzięki takiej opasce tylko odcinek żołądka jest w użyciu, co stwarza efekt zbliżony do zmniejszenia żołądka. Powinno się jednak mieć na uwadze, że ten sposób wymaga wkładu ze strony pacjenta, wprowadzenia właściwej diety i dbania o opaskę poprzez częste uzupełnianie w niej płynu. Innym sposobem są bajpasy żołądka. Efektem użycia tej metody jest to, że trawienie zjadanych pokarmów przebiega wyłącznie na krótkim odcinku jelita, wyłączając z tego procesu cały żołądek.