Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

Sprawdź naturalne metody odżywiania

Ciekawe artykuły

Raw food, to coś więcej niż zjadanie wyłącznie jabłek i marchwi. Entuzjaści zdrowego stylu życia skłaniają się ku naturalnym sposobom odżywiania. Jednym z nich jest dieta oparta wyłącznie na surowych plonach, czyli dieta RAW. Należy posiadać odrobinę informacji, ochoty i uporu. Jeśli chcemy się dobrze czuć, musimy zachowywać się rozsądnie i troskliwie zapewniać własnemu organizmowi to, czego wymaga, żeby mieć werwę do działania i składniki pożywne do efektywnego działania.


sprawdź dodatkowe informacje
Author: F Delventhal
Source: http://www.flickr.com
W diecie raw dominują przede wszystkim surowe owoce i warzywa, kiełki, orzechy, ziarna i suszone owoce. Równocześnie dieta zakłada możliwość konsumowania surowych ryb, także mięsa. Przez niektórych zwana dietą młodości zyskała ogromne uznanie pośród wielu znanych osób.

Do niedawna surowa dieta przepisy była łączona z dietą jarską i wegańską, jednakże po wnikliwych doświadczeniach oceniono że w wypadku owej diety zmniejszenie zagrożenia zachorowania na raka jest większe aniżeli w wypadku diety, jaka otwiera jedzenie(np. kebab na telefon rzeszów) jarzyn i owoców poddanych obróbce cieplnej - sklep.rawfoods.pl/pl/p/SUROWA-DIETA-OCZYSZCZAJACA%2C-Rose-Natalia/376.


Wiele posiłków w ramach raw można wykonać w łatwy sposób, jako sałatki, owoce, soki. Inne potrzebują trochę większego nakładu czasu i przewidzenia. Przepisy na pokarmy takiej diety zakładają przyrządzanie potraw przez moczenie. Drugim sposobem jest kiełkowanie. Po wyciągnięciu namoczonych nasiona, fasolka i rośliny strączkowe potrafią posiadać kiełki. Po odsączeniu, należy umieścić je w pojemniku do kiełkowania. Kiedy nasiona, ziarna zaczną się rozwijać i wypuszczą kiełki należytej średnicy, należy je przepłukać i odsączyć. Tak powstałe pożywienie można składować w szczelnym zbiorniku w lodówce przez kilka dni.

Artykuły, jakie spożywamy winny być starannie myte i z pewnego źródła, najlepiej z upraw ekologicznych, świeże, bez oznak psucia się. Dieta RAW nie powinna być zastosowana raptownie, należy organizm stopniowo przyzwyczaić do surowych produktów. Najlepiej systematycznie rezygnować z jedzonego do tej pory jadła i na to miejsce wdrażać coraz więcej surowych warzyw i owoców. Opcjonalnie można zdecydować się na mniej ekstremalny sposób i złączyć tradycyjne pożywienie z dietą RAW.