Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

Uciążliwe bóle mięśni czy stawów są po prostu sygnałem, że musimy zapisać się na wizytę do specjalisty

Ciekawe artykuły

Niejedna osoba, która odczuwa okropny ból w swoim ciele, powinna udać się do specjalisty, aby ten mógł temu zaradzić.


Osoby, które przeżyły wypadek lub uległy jakiejkolwiek kontuzji, na pewno czują bóle kończyn albo różnych innych części w ciele.
Gabinet, zestaw mebli biurowych
Author: Atelier Nocca Design
Source: Atelier Nocca Design


Może być tego masa — kręgosłup, kończyny, kolana, barki, stawy albo więzadła. Każdy ból, jeżeli przeradza się w permanentną postać, staje się nie do zniesienia. Musimy wówczas szukać wsparcia. Zwykle najpierw udajemy się do ortopedy. Lekarz zleci nam rentgen i USG i często odsyła na rehabilitację. Musimy podejść do problemu profesjonalnie, ponieważ wyłącznie regularna rehabilitacja może zapewnić nam ulgę oraz zażegnać problem.

Jeśli masz chęć zdobyć więcej informacji na omawiany temat, to notka z serwisu (https://herina.com/program/sport/energia-i-masa-miesniowa/) także takie informacje zawiera, więc kliknij tu, aby je poznać.

Fizjoterapeuta, do którego trafimy, stwierdzi, czy najpierw należy zacząć od masażu, a następnie przejść do ćwiczeń czy może jakoś inaczej musimy rozwiązać problem. Zaufajmy specjaliście. Jeżeli powie nam, że musimy ćwiczyć codziennie, to tak powinniśmy robić. Nie ma sensu kłamać, gdyż tylko sobie zaszkodzimy. Niestety na rehabilitację z NFZ czeka się w naszym kraju bardzo długo. Jeżeli zaś problem jest pilny, to musimy iść do prywatnej kliniki, gdzie zatroszczą się o nas natychmiast. Oczywiście, będziemy musieli za to zapłacić, ale zdrowie jest przecież bezcenne.
Po serii zabiegów oraz określonej ilości ćwiczeń z pewnością wrócimy do pełnej formy. Trzeba jedynie uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że ból przejdzie, a my powrócimy do pełnej sprawności.