turystyka

Ciekawe artykuły

Współczesne pomysły na atrakcyjne wakacje. Gdzie z reguły jeżdżą nasi rodacy, kiedy chcą odpocząć w czasie urlopu?

góry
Author: Andrzej Wójtowicz
Source: http://www.flickr.com
Większość sfer naszego życia rozwija się w błyskawicznym tempie, co widać na każdym kroku. Niemałym wyzwaniem jest wyróżnienie takiej dziedziny, w której nie da się odnotować większego rozwoju. Wolny rynek z pewnością temu sprzyja, bowiem jego najważniejszą zasadą jest to, że każdy z nas może zacząć dowolny rodzaj działalności gospodarczej.

Wybieramy się na wycieczkę na górskie szlaki

Wycieczka w góry
Author: Jiri Brozovsky
Source: http://www.flickr.com
Gdziekolwiek byśmy nie jechali musimy zadbać o to żebyśmy mieli miejsce na nocleg. Jeżeli chodzi na przykład o noclegi w górach, to na bank każdy turysta znajdzie właściwe miejsce dla siebie. W górach noclegi są przygotowane w schroniskach, pensjonatach, czy hotelach. Wystarczy wjechać do górskiej wiosce, żeby zauważyć tabliczkę z informacją o tym, że w danym miejscu są wynajmowane pokoje. Dlatego jeżeli chcemy wybrać się w góry, to na pewno znajdziemy pasujące nam miejsce do tego, by tam nocować. Dużo wiąże się z tym, czego oczekujemy.

Gdzie warto wybrać się na urlop w tym roku? Zobacz nasze rady

lotnisko
Author: Mark Harkin
Source: http://www.flickr.com
Chociaż Polska jest niewiarygodnie pięknym miejscem, to jednakowoż
czymś całkowicie typowym jest chęć poznania całego świata. Włochy, Rosja, Australia czy Japonia - nawet gdybyśmy posiadali nieograniczone środki finansowe i multum czasu, i tak nie zdołalibyśmy zobaczyć chociażby przez sekundę definitywnie każdego pięknego miejsca na ziemi.

Dla ludzi pragnących dobrego pobytu uzdrowisko Świnoujście i Spa zachodniopomorskie to zagadnienia godne poznania

Świnoujście, morze
Author: Krzysztof Barabosz
Source: www.flickr.com
Nie sposób ukryć, że możliwość odpoczynku po roku trudnej pracy jest dla każdego człowieka wyjątkowo relewantna. Obmyślając wczasy spędzamy zdecydowanie czasu nad doborem miejsca i formą relaksu, która będzie dla nas najlepsza. Coraz nagminniej decydujemy się na wyjazdy do ośrodków zdrojowych, ponieważ znacząco zmieniła się ich oferta.

Co zabrać na wędrówkę

Górska wyprawa
Source: www.citypictures.net
Zbliżają się ciepłe dni, a zatem doskonała pora, by wyrwać się z roboty i udać się na miły urlop. Dni wolne na początku maja w tym roku mają być ładne, warto zatem już dziś zaplanować sobie wolne. Niestety, na kilkadziesiąt dni przed terminem raczej niełatwo dostać wolne noclegi. Ale jest świetne wyjście z tej sytuacji – dlaczego by nie ruszyć pod namiot? Lub na spacerowanie po wyżynach, z pobytami w schroniskach? Jeśli pasuje ci taka opcja, musisz teraz pójść do dedykowanego sklepu, żeby zamówić porządne akcesoria turystyczne.

Dlaczego warto na wypoczynek pojechać na Mazury i Warmię? Urlop w Krainie Tysiąca Jezior

Warmia i Mazury
Author: Till Westermayer
Source: http://www.flickr.com
Wakacje to od zawsze był, jest i będzie wyjątkowy okres w życiu każdego z nas, bez względu na to, jakiej jest się płci, ile ma się lat, czy zainteresowania. Jako dzieci, każde z nas nie mogło się doczekać wakacji niczym jakiegoś objawienia. Miliony pomysłów do wykonania, totalne odrzucenie szkoły i myśli, że na wrzesień znowu będzie trzeba zacząć się uczyć. Kiedy rozpoczynały się wakacje, każde dziecko czuło, że będą one trwały w nieskończoność. Gry i zabawy z przyjaciółmi, wiele godzin poza domem i jedyne obowiązki, jakie mogą na nas spaść, to związane z mieszkaniem lub zrobieniem zakupów.

Noclegi w Zakopanem - ceny

Góry zimą
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Ostatnimi czasy Zakopane okazało się niebywale popularne wśród mieszkańców kraju byłego ZSRR. Tatry są częstym kierunkiem latem, gdy pogoda nadaje się do miłych, górskich eskapad – marszy do Morskiego Oka i głębiej w Tatry, do innych tatrzańskich jezior. Zimową porą za to Zakopane jest odwiedzane przez narciarzy z wielu regionów państwa i spoza rubieży. A co z okresem pomiędzy letnimi upałami a Sylwestrem? Tatry wtedy to znakomity pomysł na krótki wypad. Polecam ci, abyś już dzisiaj zaklepał sobie tanie noclegi w Zakopanem. Z uwagi na swoje bogate walory turystyczne Karpacz z roku na rok staje się coraz bardziej popularny wśród turystów z Polski jak i z zagranicy.

Pages