turystyka

Ciekawe artykuły

Wybieramy się na wycieczkę na górskie szlaki

Wycieczka w góry
Author: Jiri Brozovsky
Source: http://www.flickr.com
Gdziekolwiek byśmy nie wyjeżdżali powinniśmy zadbać o to byśmy mieli miejsce do spania. Gdy chodzi np. o noclegi w górach, to na bank każdy turysta znajdzie właściwe miejsce dla siebie. W górach noclegi są stworzone w schroniskach, pensjonatach, czy hotelach. Wystarczy znaleźć się w górskiej miejscowości, żeby dostrzec tabliczkę z informacją o tym, że w danym miejscu są wynajmowane pokoje. Tak, więc jeżeli chcemy wybrać się w góry, to na sto procent znajdziemy odpowiadające nam miejsce do tego, by tam nocować. Sporo zależy od tego, jakie są nasze oczekiwania.

Dla ludzi pragnących dobrego pobytu uzdrowisko Świnoujście i Spa zachodniopomorskie to zagadnienia godne poznania

Świnoujście, morze
Author: Krzysztof Barabosz
Source: www.flickr.com
Nie sposób ukryć, że możliwość wypoczynku po roku męczącej pracy jest dla każdego człowieka bardzo istotna. Planując wolne spędzamy mnóstwo czasu nad doborem miejsca i formą relaksu, jaka będzie dla nas najlepsza. Coraz nagminniej decydujemy się na wyjazdy do ośrodków kuracyjnych, bowiem istotnie zmieniła się ich oferta.

Gdzie warto wybrać się na urlop w tym roku? Zobacz nasze rady

lotnisko
Author: Mark Harkin
Source: http://www.flickr.com
Choć Polska jest wielce urokliwym miejscem na ziemi, to jednakowoż
czymś w zupełności naturalnym jest pragnienie poznania innych państw. Hiszpania, Dania, Australia czy Chiny - nawet gdybyśmy mieli nieograniczone środki pieniężne oraz całe życie, i tak nie dalibyśmy rady ujrzeć choćby przez sekundę definitywnie każdego urokliwego miejsca na kuli ziemskiej.

Współczesne pomysły na atrakcyjne wakacje. Gdzie z reguły jeżdżą nasi rodacy, kiedy chcą odpocząć w czasie urlopu?

góry
Author: Andrzej Wójtowicz
Source: http://www.flickr.com
Większość obszarów naszego życia rozwija się w niewiarygodnym tempie, co widać na różne sposoby. Niemałym wyzwaniem jest wyróżnienie takiej dziedziny, w której nie następuje wyraźny rozwój. Wolny rynek bez wątpienia temu sprzyja, jako że jego kluczową zasadą jest to, że dana osoba może rozpocząć dowolny rodzaj działalności gospodarczej.

Co zabrać na wędrówkę

Górska wyprawa
Source: www.citypictures.net
Nadchodzą cieplejsze dni, a zatem najlepsza pora, by wyrwać się z pracy i udać się na zbawienny urlop. Dni wolne w maju w tym roku będą pogodne, warto zatem już dziś zaplanować sobie wolne. Niestety, na kilka tygodni przed terminem raczej ciężko namierzyć dostępne noclegi. Jednak istnieje rozwiązanie sytuacji – czemu by nie ruszyć pod namiot? Lub na włóczęgę po szczytach górskich, z noclegami w schroniskach? Jeśli odpowiada ci taka opcja, musisz teraz wybrać się do dedykowanego sklepu, żeby zakupić odpowiednie akcesoria turystyczne.

Dlaczego warto na wypoczynek pojechać na Mazury i Warmię? Urlop w Krainie Tysiąca Jezior

Warmia i Mazury
Author: Till Westermayer
Source: http://www.flickr.com
Wakacje to od zawsze był, jest i będzie wyjątkowy okres w życiu każdego z nas, bez względu na to, jakiej jest się płci, ile ma się lat, czy zainteresowania. Jako dzieci, każde z nas nie mogło się doczekać wakacji niczym jakiegoś objawienia. Miliony pomysłów do wykonania, totalne odrzucenie szkoły i myśli, że na wrzesień znowu będzie trzeba zacząć się uczyć. Kiedy rozpoczynały się wakacje, każde dziecko czuło, że będą one trwały w nieskończoność. Gry i zabawy z przyjaciółmi, wiele godzin poza domem i jedyne obowiązki, jakie mogą na nas spaść, to związane z mieszkaniem lub zrobieniem zakupów.

Noclegi w Zakopanem - ceny

Góry zimą
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Ostatnimi czasy Zakopane okazało się niebywale popularne wśród mieszkańców kraju byłego ZSRR. Tatry są częstym kierunkiem latem, gdy pogoda nadaje się do miłych, górskich eskapad – marszy do Morskiego Oka i głębiej w Tatry, do innych tatrzańskich jezior. Zimową porą za to Zakopane jest odwiedzane przez narciarzy z wielu regionów państwa i spoza rubieży. A co z okresem pomiędzy letnimi upałami a Sylwestrem? Tatry wtedy to znakomity pomysł na krótki wypad. Polecam ci, abyś już dzisiaj zaklepał sobie tanie noclegi w Zakopanem. Z uwagi na swoje bogate walory turystyczne Karpacz z roku na rok staje się coraz bardziej popularny wśród turystów z Polski jak i z zagranicy.

Pages