turystyka

Ciekawe artykuły

Co zabrać na wędrówkę

Górska wyprawa
Source: www.citypictures.net
Nadchodzą cieplejsze dni, a zatem najlepsza pora, by wyrwać się z pracy i udać się na zbawienny urlop. Dni wolne w maju w tym roku będą pogodne, warto zatem już dziś zaplanować sobie wolne. Niestety, na kilka tygodni przed terminem raczej ciężko namierzyć dostępne noclegi. Jednak istnieje rozwiązanie sytuacji – czemu by nie ruszyć pod namiot? Lub na włóczęgę po szczytach górskich, z noclegami w schroniskach? Jeśli odpowiada ci taka opcja, musisz teraz wybrać się do dedykowanego sklepu, żeby zakupić odpowiednie akcesoria turystyczne.

Współczesne pomysły na atrakcyjne wakacje. Gdzie z reguły jeżdżą nasi rodacy, kiedy chcą odpocząć w czasie urlopu?

góry
Author: Andrzej Wójtowicz
Source: http://www.flickr.com
Wszystkie obszary naszego życia rozwijają się w ekspresowym tempie, co widać na każdym kroku. Nie lada wyzwaniem jest wymienienie takiej dziedziny, w której nie da się odnotować większego rozwoju. Wolny rynek bez wątpienia daje ku temu możliwości, ponieważ jego podstawową zasadą jest to, że każdy z nas może zacząć jaki chce rodzaj działalności gospodarczej.

Wybieramy się na wycieczkę na górskie szlaki

Wycieczka w góry
Author: Jiri Brozovsky
Source: http://www.flickr.com
Gdziekolwiek byśmy nie wyjeżdżali powinniśmy zadbać o to byśmy mieli miejsce do spania. Gdy chodzi np. o noclegi w górach, to na bank każdy turysta znajdzie właściwe miejsce dla siebie. W górach noclegi są stworzone w schroniskach, pensjonatach, czy hotelach. Wystarczy znaleźć się w górskiej miejscowości, żeby dostrzec tabliczkę z informacją o tym, że w danym miejscu są wynajmowane pokoje. Tak, więc jeżeli chcemy wybrać się w góry, to na sto procent znajdziemy odpowiadające nam miejsce do tego, by tam nocować. Sporo zależy od tego, jakie są nasze oczekiwania.

Dla ludzi pragnących dobrego pobytu uzdrowisko Świnoujście i Spa zachodniopomorskie to zagadnienia godne poznania

Świnoujście, morze
Author: Krzysztof Barabosz
Source: www.flickr.com
Nie sposób ukryć, że możliwość wypoczynku po roku męczącej pracy jest dla każdego człowieka bardzo istotna. Planując wolne spędzamy mnóstwo czasu nad doborem miejsca i formą relaksu, jaka będzie dla nas najlepsza. Coraz nagminniej decydujemy się na wyjazdy do ośrodków kuracyjnych, bowiem istotnie zmieniła się ich oferta.

Gdzie warto wybrać się na urlop w tym roku? Zobacz nasze rady

lotnisko
Author: Mark Harkin
Source: http://www.flickr.com
Choć Polska jest wielce urokliwym miejscem na ziemi, to jednakowoż
czymś w zupełności naturalnym jest pragnienie poznania innych państw. Hiszpania, Dania, Australia czy Chiny - nawet gdybyśmy mieli nieograniczone środki pieniężne oraz całe życie, i tak nie dalibyśmy rady ujrzeć choćby przez sekundę definitywnie każdego urokliwego miejsca na kuli ziemskiej.

Dlaczego warto na wypoczynek pojechać na Mazury i Warmię? Urlop w Krainie Tysiąca Jezior

Warmia i Mazury
Author: Till Westermayer
Source: http://www.flickr.com
Wakacje to od zawsze był, jest i będzie wyjątkowy okres w życiu każdego z nas, bez względu na to, jakiej jest się płci, ile ma się lat, czy zainteresowania. Jako dzieci, każde z nas nie mogło się doczekać wakacji niczym jakiegoś objawienia. Miliony pomysłów do wykonania, totalne odrzucenie szkoły i myśli, że na wrzesień znowu będzie trzeba zacząć się uczyć. Kiedy rozpoczynały się wakacje, każde dziecko czuło, że będą one trwały w nieskończoność. Gry i zabawy z przyjaciółmi, wiele godzin poza domem i jedyne obowiązki, jakie mogą na nas spaść, to związane z mieszkaniem lub zrobieniem zakupów.

Noclegi w Zakopanem - ceny

Góry zimą
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Ostatnimi czasy Zakopane okazało się niebywale popularne wśród mieszkańców kraju byłego ZSRR. Tatry są częstym kierunkiem latem, gdy pogoda nadaje się do miłych, górskich eskapad – marszy do Morskiego Oka i głębiej w Tatry, do innych tatrzańskich jezior. Zimową porą za to Zakopane jest odwiedzane przez narciarzy z wielu regionów państwa i spoza rubieży. A co z okresem pomiędzy letnimi upałami a Sylwestrem? Tatry wtedy to znakomity pomysł na krótki wypad. Polecam ci, abyś już dzisiaj zaklepał sobie tanie noclegi w Zakopanem. Z uwagi na swoje bogate walory turystyczne Karpacz z roku na rok staje się coraz bardziej popularny wśród turystów z Polski jak i z zagranicy.

Pages