Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

Życie z reguły nie bywa usłane różami i nasze stosunki z kierownikiem są w stanie nas doprowadzać do szewskiej pasji

Ciekawe artykuły

Niestety często jest tak, że nie możemy wytrzymać w pracy. Powodów może być niestety kilka.


Są tacy, którzy posiadają pracę marzeń. Po prostu wszystko im się ułożyła: miejsce pracy, kierownik, godziny pracy, współpracownicy, obowiązki oraz nawet wypłata.


kodeks pracy
Author: Wawel Service
Szkolenie
Author: Caro Griffin
Source: http://www.flickr.com


Takich ludzi jest na pewno niewiele, gdyż cuda rzadko się zdarzają. Dużo jest jednak ludzi, którzy powtarzają, że mankamenty ich pracy są mało denerwujące, że są w stanie sobie z tym wszystkim jakoś poradzić. Czasami niestety sytuacja staje się tak bardzo toksyczna, że lepiej będzie pomyśleć o odwrocie. Najlepszym wyjściem jest wówczas poszukiwanie nowej posady. Kiedy w końcu ją znajdziemy, to w obecnym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do trzech miesięcy (w zależności od tego, jak długo tam przepracowaliśmy). Jednak mamy możliwość, by zasugerować szefowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Jest to świetne wyjście dla ludzi, którym zależy na czasie lub dla tych, którzy nie mogą już znieść siedzenia w znienawidzonym miejscu. Można zaproponować szefowi jakąś konkretną datę. Może, ale wcale nie musi się on na nią zgodzić. Trzeba jednak dążyć do kompromisu. Możemy chociażby zaproponować, że w czasie, kiedy będziemy jeszcze obecni w firmie, wyszkolimy nową osobę na swoje miejsce. Powinniśmy wówczas również wybrać cały zaległy urlop.


Istotne wydaje się być to, aby być świadomym tego, że takie porozumienie trzeba zawrzeć na piśmie.

Jeżeli masz ochotę znaleźć artykuły na prezentowany temat, to przejdź tutaj kancelaria adwokatów i radców prawnych i zobacz inne informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Umowy ustne w tym wypadku nie wchodzą tutaj w grę.