Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób da się ciekawie zaplanować krótki urlop w okresie wakacyjnym i podczas zimowej przerwy.

Ciekawe artykuły

Większość z nas układając plany urlopowe przede wszystkim myśli o wakacjach, to wtedy właśnie wszystkie miejscowości turystyczne są pełne gości jeśli tylko pogoda dopisze. Wynika to z dwóch rzeczy. Po pierwsze jest wtedy odpowiedni klimat, właśnie podczas wakacyjnych miesięcy jest najcieplejsza i najprzyjemniejsza do odpoczynku aura.


stok, narty
Author: www.flickr.com
Source: www.flickr.com
Kolejną rzeczą będzie to, że właśnie wtedy dzieci mają wakacje, więc rodzice planują urlopy wtedy właśnie, żeby wspólnie gdzieś wyjechać. () A do dyspozycji będzie naprawdę dużo, bo Polska zaproponować może coś i dla wielbicieli leżenia plackiem na plaży, i dla osób lubiących górskie wycieczki, i dla tych, którzy poszukują ciszy i spokoju na mazurskich jeziorach. Dużą popularnością cieszą się również wycieczki za granicę, najczęściej do jakiegoś południowego kraju. Zaletą tego typu wyjazdów w porównaniu z urlopem w naszym kraju będzie to, że z reguły będzie tam słoneczna pogoda, z czym niestety u nas bardzo różnie z tym bywa w wakacje.

Lecz uczniowie mają także wolne w czasie zimy, choć tego wolnego jest znacznie mniej, bo jedynie dwa tygodnie. Lecz jest to wystarczająco dużo czasu, żeby również na jakiś krótki tydzień gdzieś pojechać, tym razem w bardziej zimowym kierunku. Dużą zaletą będzie to, że rozłożone one zostały na kilka tygodni, dane regiony kraju mają je w osobnym terminie. Dzięki temu wyjazdy są rozłożone w czasie i nie będzie w tym samym terminie wielkich tłumów.


narciarze, zima, stok
Author: Gatta
Source: Gatta
W zimie sporo ludzi organizuje także weekendowe tanie wyjazdy na narty na jakiś pobliski stok: dowiedz się więcej. Wiele wyciągów posiada sztuczne oświetlenie i naśnieżenie, więc nie są aż tak bardzo zależne od pogody. Tym sposobem da się przykładowo wyjechać z samego rana, do późnego popołudnia jeździć na nartach czy desce i później powrócić do domu. Nawet taki krótki wyjazd może być doskonałym relaksem, a tym bardziej jak się uda wyjechać gdzieś na tydzień. W zimie również inne państwa cieszą się dużym zainteresowaniem, turyści z dużą chęcią wybierają sąsiadów na południu oraz kraje alpejskie.