turysta

Ciekawe artykuły

Tatry jako doskonałe miejsce na podróż, pełne niesamowitych krajobrazów i ciekawych szlaków

Zakopane
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najpopularniejszych kierunków podróży podczas wakacji są góry. Jest wiele osób, które uwielbiają górskie wędrówki i cudowne widoki. Pobyt w górach to świeże powietrze oraz aktywny wypoczynek, warto więc wybrać się na przykład do Zakopanego. Zakopane to stolica tatrzańskiej turystyki, rok rocznie odwiedza go wiele turystów z kraju i świata.

Apartamenty w Szczecinie - łatwy sposób na luksusowe wakacje

wakacje
Author: J P
Source: http://www.flickr.com
Zaciekawienie polskimi miastami z roku na rok zwiększa się i coraz więcej osób poszukuje ofert wyjazdowych dokładnie w naszym kraju. Jest to niezmiernie pozytywny efekt, który wpływa bezpośrednio na ożywienie tych miast i powstawanie coraz to nowszych atrakcji turystycznych.

Kurorty oraz miejsca warte zwiedzenia w Polsce

kurort
Author: DER-MED
Source: DER-MED
Miejscowość taka jak Świeradów Zdrój znajduje się w południowo-zachodniej Polsce, skąd nie jest daleko do Czeskiej Republiki i do granicy z Niemcami. Odwiedziny w tej niezwykłej miejscowości przynoszą turystom następne pokłady energii i okazują się niezwykłą przygodą. Świeradowski klimat jest wyjątkowy, co zgodnie przyznawane jest przez podróżnych. Urocze krajobrazy, czyste i górskie powietrze oraz mnogość zielonych tras do długich spacerów po górach i pagórkach… To wszystko sprawia, że bardzo szybko można się zakochać w tym miejscu.

Jeśli jedziemy nad Morze Bałtyckie, zwracajmy swoją uwagę na noclegi!

Plaża, Mielno
Author: pawelkoszalin
Source: http://www.flickr.com
Odpoczynek nad Morzem Bałtyckim, np. w Mielnie bądź Sopocie pewnie dla bardzo wielu Polaków kojarzy się z magicznym smakiem dzieciństwa. Jednak oczywiście chociaż zasadniczo bardzo lubimy nasze morze, choćby ze względu na jego wielce burzliwą historię, to jednak w żadnym razie nie powinniśmy nie dostrzec, że mimo wszystko Bałtyk ma nieco wad. Cóż, prawda jest taka, iż Morze Bałtyckie jest w ostatnim czasie nieco mniej urokliwe, niż wcześniej, lecz na szczęście w dalszym ciągu możemy być niesamowicie dumni z akurat naszego morza.

Jak rozsądnie zaaranżować wakacyjny wypoczynek?

wakacje
Author: __Samir_
Source: http://www.flickr.com
Okres wakacji bez wątpienia jest czasem, kiedy to decydujemy się na rozmaite wycieczki. Chcemy bowiem efektywnie wykorzystać nasz długo oczekiwany urlop do granic możliwości jak tylko umiemy. Aby spełnić ten cel zamierzamy wyruszyć w dalekie podróże, dzięki którym energicznie zapomnimy o całym świecie. W tym miejscu powinno się jednak przyznać, że nasze potencjalne możliwości wyjazdu w wielkiej mierze zależą od naszych zasobów płatniczych. To one przeważnie determinują kierunek naszych wakacji. Szczególnie ważna pozostaje podobnie kwestia zorganizowania całego wyjazdu.

Wakacje po sezonie? To dobry pomysł

wczasy-morze
Codziennie rzadko kiedy odnajdujemy czas na to, by o siebie zadbać. Cały czas dokądś się śpieszymy. Egzystujemy pod nieustającą presją. W pracy wyciągamy z siebie resztki sił, zostajemy nieustannie po godzinach. Potem jeszcze zakupy, doglądanie dzieci i domu. Jest to spowodowane tym, że dzieci wracają do nauki we wrześniu.Natomiast, jeżeli my możemy sobie pozwolić na krótki wypoczynek po sezonie, to absolutnie warto to uczynić.

Turystyka na terenie Polski, czyli atrakcje które musisz odwiedzić. Sprawdź co podpowiadają eksperci

w drodze
Author: prakash sahoo
Source: http://www.flickr.com
Czy romantyczny wyjazd we dwoje musi wieść nas ku Włochom, Paryżowi lub Hiszpanii? Spora większość z naszych rodaków nie podziela tego przekonania. Niezgoda wobec powiązania miłości z wycieczkami zagranicznymi związana jest nie tylko z charakteryzujących nas problemów materialnych, ale także z przekonania o tym, że Polska potrafi być równie piękna. W okresie zimowym najlepiej przekonać się o tym odwiedzając którykolwiek z kurortów; szczególnie kuszące z punktu widzenia par są zaś przede wszystkim Krynica oraz Szklarska Poręba. Wielu z nas preferuje zagraniczne miejsca.

Pages