turysta

Ciekawe artykuły

Tatry jako doskonałe miejsce na podróż, pełne niesamowitych krajobrazów i ciekawych szlaków

Zakopane
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najczęściej wybieranych kierunków podróży w trakcie wakacji są Tatry. Jest mnóstwo osób, które kochają górskie wędrówki tudzież niesamowite widoki. Pobyt w górach to świeże powietrze a także aktywny wypoczynek, warto więc wybrać się na przykład do Zakopanego. Zakopane to stolica tatrzańskiej turystyki, rok rocznie odwiedza go wiele turystów z kraju a także świata.

Jeśli jedziemy nad Morze Bałtyckie, zwracajmy swoją uwagę na noclegi!

Plaża, Mielno
Author: pawelkoszalin
Source: http://www.flickr.com
Wypoczynek nad Morzem Bałtyckim, np. w Mielnie bądź Ustce zapewne dla bardzo wielu osób kojarzy się z magicznym dzieciństwem. Jednak naturalnie choć generalnie bardzo lubimy polskie morze, choćby ze względu na jego mocno burzliwą historię, to jednakowoż w żadnym razie nie powinniśmy nie zauważać, że mimo wszystko Bałtyk ma nieco minusów. Cóż, fakty są takie, iż polskie morze jest ostatnio nieco mniej urokliwe, niż przed laty, lecz na szczęście ciągle możemy być wielce dumni z akurat naszego morza.

Kurorty oraz miejsca warte zwiedzenia w Polsce

kurort
Author: DER-MED
Source: DER-MED
Miejscowość taka jak Świeradów Zdrój znajduje się w południowo-zachodniej Polsce, skąd nie jest daleko do Czeskiej Republiki i do granicy z Niemcami. Odwiedziny w tej niezwykłej miejscowości przynoszą turystom nowe pokłady energii i okazują się świetną przygodą. Świeradowski klimat jest niezwykły, co zgodnie przyznawane jest przez podróżnych. Niezwykłe krajobrazy, przejrzyste i górskie powietrze oraz dużo zielonych tras do długich spacerów po górach i pagórkach… To wszystko sprawia, że bardzo łatwo można się zakochać w tym miejscu.

Apartamenty w Szczecinie - łatwy sposób na luksusowe wakacje

wakacje
Author: J P
Source: http://www.flickr.com
Zaciekawienie polskimi miastami z roku na rok zwiększa się i coraz więcej osób poszukuje ofert wyjazdowych dokładnie w naszym kraju. Jest to niezmiernie pozytywny efekt, który wpływa bezpośrednio na ożywienie tych miast i powstawanie coraz to nowszych atrakcji turystycznych.

Jak rozsądnie zaaranżować wakacyjny wypoczynek?

wakacje
Author: __Samir_
Source: http://www.flickr.com
Okres wakacji bez wątpienia jest czasem, kiedy to decydujemy się na rozmaite wycieczki. Chcemy bowiem efektywnie wykorzystać nasz długo oczekiwany urlop do granic możliwości jak tylko umiemy. Aby spełnić ten cel zamierzamy wyruszyć w dalekie podróże, dzięki którym energicznie zapomnimy o całym świecie. W tym miejscu powinno się jednak przyznać, że nasze potencjalne możliwości wyjazdu w wielkiej mierze zależą od naszych zasobów płatniczych. To one przeważnie determinują kierunek naszych wakacji. Szczególnie ważna pozostaje podobnie kwestia zorganizowania całego wyjazdu.

Wakacje po sezonie? To dobry pomysł

wczasy-morze
Codziennie rzadko kiedy odnajdujemy czas na to, by o siebie zadbać. Cały czas dokądś się śpieszymy. Egzystujemy pod nieustającą presją. W pracy wyciągamy z siebie resztki sił, zostajemy nieustannie po godzinach. Potem jeszcze zakupy, doglądanie dzieci i domu. Jest to spowodowane tym, że dzieci wracają do nauki we wrześniu.Natomiast, jeżeli my możemy sobie pozwolić na krótki wypoczynek po sezonie, to absolutnie warto to uczynić.

Turystyka na terenie Polski, czyli atrakcje które musisz odwiedzić. Sprawdź co podpowiadają eksperci

w drodze
Author: prakash sahoo
Source: http://www.flickr.com
Czy romantyczny wyjazd we dwoje musi wieść nas ku Włochom, Paryżowi lub Hiszpanii? Spora większość z naszych rodaków nie podziela tego przekonania. Niezgoda wobec powiązania miłości z wycieczkami zagranicznymi związana jest nie tylko z charakteryzujących nas problemów materialnych, ale także z przekonania o tym, że Polska potrafi być równie piękna. W okresie zimowym najlepiej przekonać się o tym odwiedzając którykolwiek z kurortów; szczególnie kuszące z punktu widzenia par są zaś przede wszystkim Krynica oraz Szklarska Poręba. Wielu z nas preferuje zagraniczne miejsca.

Pages